Strona główna Aktualności Oszczędny jak Polak

Oszczędny jak Polak

przez admin

Gdy nastają czasy kryzysowe, każdy zaciska pasa. Niektórzy radzą sobie całkiem dobrze, inni starają się o wpływy z dodatkowych źródeł, jeszcze inni niestety przejadają oszczędności. Jak radzić sobie w ciężkich czasach jednocześnie nie rezygnując z życia na odpowiednim poziomie? Nie ma niestety na to uniwersalnej recepty. Musimy często pracować po prostu więcej, aby utrzymać dotychczasowy standard życia, a o to nierzadko jest bardzo trudno.

Każdy ma bowiem pewne wydatki, zobowiązania, kredyty, musi dokonywać terminowych spłat, a do tego dzieci, rodzina, wakacje, wyjazdy… To wszystko niestety słono kosztuje i niejednokrotnie musimy sobie odpuścić niektóre przyjemności po to, by było nas stać na rzeczy pierwszej potrzeby. Taka jest proza życia. Właśnie w takich wypadkach idealnie sprawdza się szybka pożyczka dostępna na Kredito24.pl, dzięki której będziemy mogli szybko stanąć na nogi i odzyskamy płynność finansową.

Obecne badania wyraźnie pokazują jakie są trendy oszczędnościowe Polaków. Otóż okazuje się, że większość oszczędza na edukację dla swoich pociech, mniejsza część oszczędza na lepszą emeryturę i mniej więcej taka sama grupa procentowa przeznacza swoje oszczędności na zakup mieszkania. Jeśli chodzi o sposób oszczędzania to najwięcej Polaków decyduje się na lokaty terminowe uważając to za sposób najbardziej wiarygodny i najkorzystniejszy. Ten trend jednak z pewnością ulegnie w przyszłości zdecydowanej zmianie. Według tych samych badań, w 2013 roku kilka procent badanych zamierza zaciągnąć kredyt gotówkowy, a kilka procent zdecyduje się na kupno nieruchomości pod hipotekę. W ubiegłym roku liczba osób, które chciały wziąć kredyt mieszkaniowy była niemal identyczna jak w roku bieżącym, więc w tym wypadku trend nie uległ zmianie. Zmieniła się za to liczba osób, które zadłużają się na inne cele.

Jeśli weźmiemy pod uwagę rachunki bankowe, to liczba osób, które są zdecydowane na otwarcie rachunku bankowego wzrosła o 1%.  Jednak niepokojące jest to, że ponad połowa ankietowanych nie ma zamiaru podjąć jakiegokolwiek działania w związku ze swoim stanem konta, co jest dość alarmujące.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej