Strona główna Aktualności Na pomoc włosom – czego nie lubią twoje kosmyki

Na pomoc włosom – czego nie lubią twoje kosmyki

przez admin

Możesz nawet nie zdawać sobie spraw, z tego, że codzienne, złe nawyki obniżają kondycję twoich włosów. Jak ją poprawić?

Piękne włosy u kobiety to już połowa sukcesu. Właściwa pielęgnacja oraz fryzura mogą sprytnie odwrócić uwagę od wszelkich niedoskonałości. Czy poświęcasz swoim kosmykom odpowiednią ilość czasu i troszczysz się o nie w należyty sposób? Zacznij od dziś!

Gorące urządzenia

Trudno byłoby ci się rozstać ze swoimi trzema przyjaciółkami – suszarką, lokówką i prostownicą. Jednak ich zbyt często stosowanie prowadzi do wysuszenia i osłabienia włosów. Pamiętaj o zasadzie umiaru- nie stosuj tych sprzętów, jeśli nie ma takiej konieczności. W przypadku sięgania po lokówkę czy prostownicę musisz pamiętać o preparatach termoochronnych, a suszarki nie trzymaj nigdy zbyt blisko głowy.

Dieta

Brak odpowiedniej diety odbija się zarówno na naszym zdrowiu i urodzie. Włosy potrzebują witamin, dzięki którym stają się mocne, piękne oraz lśniące. Znajdziesz je w warzywach i owocach, ale twoje kosmyki błagają również o żelazo- jego źródłem jest przede wszystkim mięso.

Największym wrogiem zmęczonych kosmyków są diety, zwłaszcza te skupione na jednym produkcie. Prowadzą one do niedoboru składników pokarmowych, co bezpośrednio odbija się na naszym wyglądzie.

Farbowanie i stylizacja

Kobiety popełniają wiele błędów podczas koloryzowania włosów i nie zastanawiają się nad jego konsekwencjami. Nieumiejętne farbowanie prowadzi do wysuszenia, łamania, a nawet spalenia kosmyków. Najlepiej oddać się w ręce specjalisty, który dobierze odpowiedni kosmetyk i przeprowadzi koloryzacja w należyty sposób. Eksperymenty w domu mogą skończyć się tragicznie- nie tylko uszkodzeniem struktury włosia, ale także ‘niespodzianką’ w uzyskanym odcieniu. Pamiętaj, że najbardziej inwazyjne jest rozjaśnianie włosów na całej długości.

Używanie nadmiernej ilości pianek, lakierów, żeli i innych produktów do stylizacji również osłabia kondycję włosów. Pamiętaj o umiarze i dokładnym myciu głowy. Kosmyki nie przepadają również za tapirowaniem.

Dodatki i szczotki z koszmarów

Krzywdę naszym włosom sprawia również mechaniczne uszkadzanie. Co to oznacza? Kosmyki nie lubią być splątane, naciągnięte i pospinane, zwłaszcza akcesoriami złej jakości. Na zawsze zapomnij o gumkach recepturkach, zamień je na miękkie frotki. Wsuwki powinny mieć okrągłą końcówkę, która nie drapie skóry głowy i nie wyrywa włosów. Pamiętaj również o odpowiedniej szczotce. Rozczesując wilgotne kosmyki powinnaś używać drewnianego bądź plastikowego grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Szczotki z plastikowymi wypustkami muszą być odpowiedni elastyczne oraz zaokrąglone, ale najlepsze są te wykonane z włosia.

Elena Stefańska

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej