Strona główna Aktualności Farbowanie włosów – 10 zasad, o których mogłaś nie wiedzieć

Farbowanie włosów – 10 zasad, o których mogłaś nie wiedzieć

przez admin

Farbowanie to wyższa szkoła jazdy. Przeprowadzone w zły sposób odbija się na odcieniu i kondycji włosów. Prezentujemy najważniejsze zasady poprawnego farbowania włosów.

1.    Kolor musi być dostosowany do naszego odcienia skóry, długości włosów, cięcia, a nawet wieku. Nieodpowiednio dobrany może dodać nam lat i podkreślić niedoskonałości. O radę zawsze pytaj eksperta.

2.    Większą ilość farby i na dłuższy czas powinno nakładać się na odrosty, minimalną zaś na końce włosów. Pamiętaj jednak, że nikt nie przeprowadzi tak równomiernej i profesjonalnej koloryzacji jak fryzjer.

3.    Środki koloryzujące używane w salonach mają nieco inny skład chemiczny niż te dostępne w drogeriach, dzięki czemu są delikatniejsze i zwyczajnie lepsze.

4.    Kobiety o jasnej cerze, niebieskich, szarych lub zielonych oczach i włosach w kolorze ciemnego blondu, siwym, bądź popielatym powinny wybierać farby w zimnych odcieniach. Panią o brązowo-złotej lub brzoskwiniowej cerze, z ciemnymi oczami i włosami polecamy ciepłe kolory.

5.    W domu jesteśmy w stanie rozjaśnić lub przyciemnić włosy o góra 2-3 tony. Jeśli jesteś brunetką i masz ochotę na blond udaj się do specjalisty.

6.    Im ciemniejsze włosy tym efekt kolorystyczny jest mniej intensywny.

7.    Kolor na opakowaniu może nam pomóc w wyborze odcienia, ale prawie nigdy nie wychodzi identyczny. Wpływa na to ma przede wszystkim wyjściowy kolor włosów.

8.    Trwała koloryzacja kryje siwe włosy w 100%, nie ulega wymywaniu, ale blednie pod wpływem wody i słońca.

9.    Odbarwienie włosów to zabieg najbardziej inwazyjny. Nieumiejętnie przeprowadzony może prowadzić nawet do popalenie kosmyków.

10.    Z reguły postrzegamy swoje włosy, jako ciemniejsze niż rzeczywiście są. Pamiętaj o tej zasadzie podczas wyboru farby.

Elena Stefańska

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej