Strona główna Aktualności Niezbędna w każdym domu: Soda oczyszczona

Niezbędna w każdym domu: Soda oczyszczona

przez admin

Soda oczyszczona to produkt ekologiczny i przyjazny środowisku – jest całkowicie biodegradowalna (rozkłada się już w temperaturze ok. 60-65 oC).Jest też niezwykle ekonomicznym środkiem, jej opakowanie to wydatek rzędu 60 gr.

Soda w kuchni
Soda oczyszczona jest produktem niezbędnym w każdej kuchni. Często używamy jej podczas przygotowywania domowych wypieków (aby ciasto ładnie wyrosło) lub gdy chcemy szybko ugotować ziemniaki czy kalafior. Moczenie mięsa w roztworze z sody oczyszczonej i wody zapobiega pryskaniu tłuszczu podczas smażenia i zmniejsza intensywny zapach ryb. Soda idealnie nadaje się także do mycia owoców i warzyw, usuwa zapach cebuli i czosnku z rąk, a także zabija zarazki które gromadzą się na deskach do krojenia.

Soda do czyszczenia
Ze względu na swoje właściwości czyszczące soda oczyszczona może skutecznie konkurować w domu z  tradycyjnymi detergentami. Wystarczy wymieszać sodę z ciepłą wodą (3 łyżki na 0,5 l wody) i  otrzymamy preparat idealny do czyszczenia: stołów, kuchenki, lodówki i kuchennych blatów. Soda sprawdzi się idealnie także jako środek do usuwania kamienia i osadów z kranów, słuchawki prysznicowej i innej armatury. Roztwór sody z octem i wodą jest najlepszym sposobem na usunięcie tłustych nalotów z garnków, kuchenek i mebli kuchennych.
 
Soda na zdrowie
Soda oczyszczona jest także szeroko stosowana w lecznictwie. Roztwór z sody oczyszczonej pomaga przy nadkwasocie, zmniejsza opuchnięcia, neutralizuje poparzenia kwasami oraz pomaga na skórne wypryski i zaskórniaki. Można ją stosować w postaci płukanki przy obrzękach gardła, lub dodać do kąpieli gdy dziecko ma ospę wietrzną, ponieważ jej dodatek doskonale łagodzi świąd skóry. Soda jest też najpopularniejszym domowym sposobem na wybielanie zębów.

Sprawdzone porady gospodyni:
· Soda oczyszczona świetnie wywabia plamy podczas prania ręcznego , a dodana do proszku odświeża biel ubrań
· Szafki kuchenne pokryte warstwą kurzu i tłuszczu świetnie wyczyści rozwór sody z octem
· Spodek z wyspaną sodą oczyszczoną zniweluje nieprzyjemny zapach w lodówce
· Szklanka sody wsypana do odpływu i zalana wrzątkiem szybko odetka rury
· Soda idealnie usuwa wszelki osad z herbaty i kawy, który pozostał w kubkach
· Dodatek szczypty sody do białek znacznie przyśpiesza ich ubijanie

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej