Strona główna Aktualności Zadbaj o wzrok swojego mężczyzny

Zadbaj o wzrok swojego mężczyzny

przez admin

Czego boją się mężczyźni, chociaż nie chcą się do tego przyznać? Odpowiedź jest prosta – wizyty u lekarza. Kontrolne badania wykonują z obowiązku, a najrzadziej odwiedzają… okulistę. W tym wypadku osobą, która powinna przekonać mężczyznę do pójścia do specjalisty jest … kobieta.

Ciągła praca z komputerem, długie przesiadywanie przed telewizorem, nocne granie na konsolach, czytanie gazet przy sztucznym świetle – ulubione zajęcia panów męczą oczy i z czasem osłabiają wzrok. Kiedy ostrość widzenia stopniowo się pogarsza, początkowo można nie zauważyć różnicy, jednak po pewnym czasie zaczyna się odczuwać znaczny dyskomfort. Jeśli zauważysz u swojego mężczyzny takie objawy jak częste pocieranie oczu lub ich mrużenie podczas oglądania telewizji, oraz fakt, że czytana gazeta wędruje coraz dalej od twarzy, pomyśl, czy nie warto namówić go na badania kontrolne u okulisty. Pozwolą one ustalić jakie zmiany zachodzą w oczach i jakie kroki należy przedsięwziąć, by przywrócić ostrość widzenia.

Sposobów na przekonanie mężczyzny może być kilka. Warto wspomnieć o tym, jak ważny jest dobry wzrok podczas prowadzenia auta. Przekonującym argumentem może być też fakt, że wczesne wykrycie schorzenia pomaga przyspieszyć proces leczenia. Nie wykluczone jest też, że we wczesnym etapie będzie można całkowicie wyeliminować problem.

Najbardziej powszechnymi schorzeniami oczu są krótko- i daleko wzroczność oraz astygmatyzm, które koryguje się za pomocą okularów do dali, bliży lub z zastosowaniem szkieł z cylindrami. Często jednak niezależnie od tych wad wzroku mogą rozwijać się inne choroby. Jedną z nich jest zaćma, która objawia się przede wszystkim widzeniem „jak przez mgłę”. Jest to wynik zmętnienia soczewki oka i utraty jej przejrzystości. Zaćma najczęsciej związana jest z naturalnymi procesami starzenia, ale może też dotknąć młodsze osoby. Badania wzroku pod kątem zaćmy powinny przeprowadzać przede wszystkim osoby cierpiące na cukrzycę lub niedoczynność tarczycy. Zaćma nieleczona może prowadzić do częściowej lub całkowitej utraty wzroku. Jakie są sposoby jej leczenia? Metod jest kilka, ale jedyną skuteczną jest chirurgiczny zabieg usunięcia zaćmy  polegający na rozbiciu i usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej nową, sztuczną. Przed poddaniem się operacji należy wybrać soczewki wewnątrzgałkowe, które zostaną wszczepione. Nie wszystkie bowiem pozwalają na powrót do dawnych przyzwyczajeń. Nowością na rynku są soczewki zaawansowane technologiczne np. AcrySof(r) IQ ReSTOR(r), lub AcrySof(r) IQ ReSTOR Toric(r), które korygują też inne wady wzroku zapewniając ostrość widzenia zarówno przedmiotów z bliska, jak i z daleka oraz eliminują astygmatyzm. Ponadto soczewki te skutecznie blokują dostęp szkodliwym promieniom UV, których negatywny wpływ może przyczynić się do rozwoju zwyrodnienia plamki żółtej, czyli AMD.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej