Strona główna Aktualności Jesień – czas na laser!

Jesień – czas na laser!

przez admin

Jesień to najlepszy okres na rozpoczęcie zabiegów laserowych. Słońca coraz mniej, ale jeszcze nie ma mrozów, czas wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący z laserach i pokrewnych urządzeniach medycznych. Przedstawiamy listę zabiegów, które można przeprowadzić za ich pomocą.

Epilacja
To laserowe, trwałe usuwanie owłosienia. Zabieg zrewolucjonizował podejście do niechcianego owłosienia. Wprost przełomowo zmienił komfort codziennej pielęgnacji. Wystarczy przeprowadzić kilka zabiegów 4-6 w odstępach średnio 6-8-tygodniowych (zależy to od epilowanej okolicy), żeby zapomnieć o goleniu ze wszystkimi podrażnieniami z nim związanymi, depilatorach, woskach itp. Zabiegi są mało bolesne, przy użyciu nowoczesnych urządzeń trwają stosunkowo krótko.

Usuwanie rumienia
Inaczej zwane teleangiektazją twarzy. Tutaj niezastąpione są wysokiej klasy urządzenia IPL. Około trzech zabiegów w odstępach miesięcznych będziecie potrzebować, żeby poradzić sobie z problemem. W przypadku zamykanie naczynek, zabieg nie należy do przyjemnych.

Zamykanie naczyń krwionośnych
W przypadku naczynek drobnych czerwonych, takich na przykład, jakie występują na skrzydełkach nosa, najlepiej jest przeprowadzić zabieg np. laserem KTP, takim jak Varilite. Większe naczynia, te bardziej niebieskie trzeba zamykać innymi długościami fali,np. laserem diodowym, który jest również w laserze Varilite, czy laserem neodymowo-yagowym, takim jak Gemini, czy Ellipse Multiflex. Zamykanie naczyń na nogach jest z reguły bardziej czasochłonne. Dla pełnego efektu należy przeprowadzić kilka zabiegów, w odstępach min. miesięcznych. Warto stosować jako wspomożenie terapii rajstopy przeciwżylakowe.

Przebarwienia
Są one niestety trudnym problemem, nie dlatego, że trudno je usunąć, tylko dlatego, że prawie zawsze wracają. Dlatego warto pomyśleć, żeby zabiegi usuwania przebarwień nie były zbyt uciążliwe, ponieważ za rok, po wakacjach warto będzie je powtórzyć. Do leczenia z reguły potrzebujemy 2-3 zabiegów w odstępach miesięcznych. W zależności od rozległości zmian, ich koloru, wielkości, głębokości, proponowane są różne metody lecznicze. Do większości przebarwień wspaniale nadaje się I2PL Ellipse, urządzenie skuteczne, bezpieczne i pozwalające na przeprowadzenie bardzo szybkiego zabiegu nawet na dużej powierzchni.

Termolifting
To z kolei modna w ostatnich lata metoda zwiększanie napięcia skóry, tzw. nieoperacyjny lifting. Napinanie skóry nie jest łatwe, więc żeby uzyskać odpowiednią skuteczność, należy stosować urządzenia wysokiej jakości. Nie można oczekiwać dobrych efektów po zabiegu radiofrekwencji przeprowadzonym niskiej klasy sprzętem w gabinecie kosmetycznym. Jak to działa? Podgrzanie skóry właściwej do odpowiedniej temperatury skutkuje skróceniem kolagenu, a w dalszym etapie wzrostem jego syntezy w skórze. Obecnie stosowane są trzy metody: daleka podczerwień, fale radiowe, ultradźwięki .
 
Fotoodmładzanie
To zabieg przeprowadzany z użyciem IPL. Im lepszy IPL, tym wyższa skuteczność. Zabieg usuwa objawy fotostarzenia skóry – przebarwienia i naczynka oraz poprawia sprężystość skóry.

Rewitalizacja skóry
Poprawić jakość skóry, oraz spowolnić proces starzenia można na kilka sposobów. Świetne efekty daje łączenie kilku metod. W tej kategorii zabiegów stosujemy termolifting, fotoodmładzanie oraz zabiegi laserem frakcyjnym erbowo-szklanym.

Trądzik różowaty
To niestety uciążliwe schorzenie. Przełomem w jego terapii stało się wprowadzenie zabiegów zamykania naczyń IPL.

Blizny
To także trudny temat. Z reguły wymaga łączenia rożnych metod leczenia: osocze bogatopłytkowe, dermabrazja itd. Bardzo wysoką skutecznością cechują się zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego erbowo-szklanego o dużej mocy. Z reguły należy przeprowadzić kilka zabiegów w odstępach co najmniej miesięcznych, ale to się naprawdę opłaca.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej