Strona główna Aktualności Kłopotliwe pajączki – skąd się biorą?

Kłopotliwe pajączki – skąd się biorą?

przez admin
Problemy z nimi ma niemal każda z nas. Są uciążliwe, nierzadko bolesne i nieestetyczne. Pękające naczynka, poszerzone żyły, aż wreszcie żylaki. Czy wiesz jak sobie z nimi radzić? Dzisiejsza medycyna posiada skuteczne sposoby do walki z chorobami układu krążenia.

Większość ludzi na świecie wykazuje skłonności do problemów z naczyniami krwionośnymi. U niektórych zaburzenia pojawiają się już w okresie wczesnego dzieciństwa, u innych zaś są problemem nabytym. Niewątpliwie jednak powodują kompleksy i dyskomfort. Istnieje wiele metod walki z nimi, od kremów po laseroterapię, jednak wciąż bywają tematem tabu.

Przyczyny
Pierwszą przyczyną pękania naczynek jest skłonna do tego cera, im cieńsza i bardziej sucha, tym wyższe prawdopodobieństwo tej przypadłości. Ponadto nadmierna ekspozycja na słońce, jak również gwałtowne zmiany temperatur, mogą spowodować występowanie kolejnych „pajączków”.

Żylaki, to inaczej rozszerzone naczynia krwionośne. Przyczyną ich powstawania jest nieprawidłowy kierunek przepływania krwi. Kiedy zastawki działają nieprawidłowo krew płynąca do góry próbuje się cofnąć. Powoduje to zwiększenie ciśnienia w żyłach oraz nacisku krwi na ich ścianki. Przez to naczynia rozszerzają się i już nie wracają do pierwotnego stanu. Część ludzi rodzi się z nieprawidłowo działającymi zastawkami, u innych zaś powodem może być np. zakrzepowe zapalenie żył. Z powodu żylaków cierpi już co trzecia kobieta na świecie. U mężczyzn problem pojawia się rzadziej, bo tylko 20% z nich musi się z nim zmagać.

Miejmy świadomość, że usunięcie popękanych lub rozszerzonych naczyń krwionośnych, to nie wszystko. Późniejsza dbałość o styl życia oraz dietę jest kluczowa w leczeniu. Przestrzeganie zaleceń lekarskich oraz samokontrola pozwolą w istotny sposób ograniczyć ryzyko nawrotu choroby.

Alejakobiet.pl 

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej