Strona główna Aktualności Bliskie spotkanie z cellulitem…w diecie

Bliskie spotkanie z cellulitem…w diecie

przez admin
W walce z „pomarańczową skórką” pomóc może odpowiednio skomponowana dieta oraz dobrze dobrane ćwiczenia na partie ciała dotknięte cellulitem. Cellulit to nagromadzona tkanka tłuszczowa zbudowana z komórek tłuszczowych, które mogą się powiększać – nawet kilkadziesiąt razy. Kiedy już dochodzi do powiększania się adipocytów (komórek tłuszczowych), zbuntowana tkanka łączna twardnieje, a skóra naszych ud (lub innych części ciała) przypomina pomarańczę, dlatego nazywamy ją „pomarańczową skórką”.

Badania donoszą, iż z cellulitem boryka się ponad 90% kobiet powyżej 25 roku życia. Żeńskie hormony – estrogeny – sprzyjają powstawaniu pomarańczowej skórki, ale jego sprzymierzeńcami są także stres, brak ruchu i nieodpowiednia dieta.

Pomarańczowa skórka uwielbia fast-foody, słodycze, białe pieczywo, słodzone napoje, gazowane napoje, sól, każdą wysokoprzetworzoną żywność,nieregularne i duże posiłki, palenie papierosów, alkohol oraz picie dużych ilości kawy!

Wskazówki:

* Zielona i czerwona herbata, działa oczyszczająca na nasz organizm. Zalecana nie tylko przy nadmiarze kilogramów, ponieważ zawiera substancje bioaktywne.

* Nie pijemy napojów kolorowych, gazowanych, zawsze interesujemy się składem kupowanych produktów.
* Wyeliminuj z diety tłuste i ostro przyprawione potrawy.
* Preferuj spożywanie ryb.
* Ogranicz słodycze i fast-foody.
* Jedz mało, ale często – najlepiej 4-5 posiłków dziennie.
* Włącz do menu mnóstwo selera, pietruszki oraz sezonowych arbuzów, truskawek i czereśni; działają moczopędnie.
*Wzbogać jadłospis o produkty bogate w witaminy z grupy B, np. kiełki zbóż, drożdże, jajka.
* Spożywaj duże ilości warzyw i owoców, w postaci surówek i sałatek.
* Wodę mineralną możemy pić o każdej porze dnia i nocy, szczególnie zalecany jest po wysiłku fizycznym.
* Rośliny strączkowe, nie zakwaszają organizmu w przeciwieństwie do mięsa, utrzymują równowagę Kwasowo – zasadową. Zachwiana równowaga, powoduje zatrzymywanie wody w organizmie, tworzenie się złogów i obrzęków.
* Czerwona papryka, zwiększa wydatki energetyczne, głównie poprzez wzmożone utlenianie tłuszczów. Sprzyja pobudzaniu współczulnego układu nerwowego, co w konsekwencji stymuluje metabolizm.
* Aktywność fizyczna, ruch i ćwiczenia mają bardzo duży wpływ na redukcję cellulitu.

Agnieszka Straburzyńska
 

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej