Strona główna Aktualności Kimbra: „Vows” – recenzujemy płytę i zapraszamy na koncert!

Kimbra: „Vows” – recenzujemy płytę i zapraszamy na koncert!

przez admin
Jej cudowny głos słychać w największym przeboju roku 2011 – „Somebody That I Used To Know” Gotye. Teraz czarodziejkę z antypodów będzie można po raz pierwszy zobaczyć i posłuchać w Polsce. Już w piątek, 7 września, gościem specjalnym Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia będzie fenomenalnie zdolna, czarująca Nowozelandka Kimbra!
 

 

Artystka, która naprawdę nazywa się Kimbra Lee Johnson i liczy sobie dopiero 22 lata, będzie gościem listy od godziny 19:00. Na antenie będzie można posłuchać wywiadu z piosenkarką, a także jej koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. 

 
 

Płyta Kimbry „Vows” to wyprawa w krainę inteligentnego popu z rockowo-klubowym zadziorem. 13 utworów powstało w przeciągu prawie 3 lat, ale czas ten nie został zmarnowany. W piosenkach słychać dopracowanie niemal każdego dźwięku.  Na płycie znajdziemy bardzo dużo aranżacyjnych smaczków, które odkryjemy dopiero po którymś przesłuchaniu.  Kilka pierwszych piosenek to dynamiczne utwory, niektóre z quickstepowym rytmem (Cameo Lover), przemieszane z melodyjnością, która sprawia, że piosenki po prostu zapadają w pamięć (Two Way Street). Głos Kimbry jest czasem zadziorny, czasem nostalgiczny jak w klubie jazzowym (The build up).  Mieszanka gatunków to znak rozpoznawczy tej płyty — Kimbra lubi zaskakiwać zarówno rozwiązaniami rytmiczno-melodycznymi jak też samym głosem.

Moim ulubionym utworem jest kończący płytę Warrior, który po kilku spokojniejszych piosenkach, zaprasza do tańca i zabawy.

Grażyna Kowalik


Posłuchajcie Kimbry

Cameo Lover – na płycie utwór nr 3

Settle Down – na płycie nr 1

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej