Strona główna Aktualności Filtruj dla zdrowia!

Filtruj dla zdrowia!

przez admin

Woda stanowi jeden z najcenniejszych darów natury, który człowiek wykorzystuje od zarania dziejów. Dlaczego akurat ten związek chemiczny jest dla naszego organizmu tak istotny? Woda jest jednym z najlepszych rozpuszczalników, dzięki czemu może zachodzić w niej bardzo wiele procesów biochemicznych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organów wewnętrznych. Z jednej strony woda dba, aby pierwiastki docierały do komórek, z drugiej zaś usuwa z nich zbędne produkty przemiany materii, oczyszczając w ten sposób organizm z toksyn. Ilość wody w naszym organizmie zmienia się wraz z wiekiem. U niemowląt wynosi ok. 75% masy ciała, przy czym w późniejszych latach spada do ok. 53% masy ciała. Człowiek traci od 3 do 5 litrów wody na dobę. Aby nie ulec odwodnieniu należy codziennie spożywać ok.2,5 – 3 litrów płynów.

Z powyższych względów już w starożytności doceniano zalety czystej i zdrowej wody. Jednak w trakcie rozwoju cywilizacji stan czystości wód stopniowo ulegał pogarszaniu. Oprócz zanieczyszczeń istnieją również inne niedogodności wiązane z korzystaniem z „kranówki”. Uciążliwość używanej w gospodarstwach domowych wody twardej, oprócz wzrostu zużycia mydła i detergentów polega na tworzeniu się kamienia kotłowego. Wody bardzo twarde, mogą powodować także podrażnienia, zwłaszcza u osób z nadwrażliwością skóry. Nadmiernie twarda woda nie sprzyja także osobom podatnym na tworzenie się kamieni nerkowych.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, korzystne dla zdrowia, a także użyteczne ze względów praktycznych i ekonomicznych filtrowanie wody tuż po jej pobraniu z kranu (dzbankowe systemy filtrujące).

Optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie chcą narażać się na duży wydatek, ale nadal chcą móc korzystać z dobrodziejstwa filtrowanej wody za dosłowne grosze, jest filtr dzbankowy. Ciekawą ofertę na naszym rynku stanowi elegancki i gustowny dzbanek AQUAPHOR Agat z uniwersalnym wkładem filtrującym AQUAPHOR B100-25 MAXFOR, który skutecznie oczyści „kranówkę” w każdym rejonie kraju. AQUAPHOR Agat to niedrogi dzbanek o nowoczesnym, eleganckim i pojemności 3,8 litra doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Wyposażony we wkład AQUAPHOR B100-25 MAXFOR dzbanek umożliwia przefiltrowanie od 170 do 200 litrów wody miesięcznie. Dzięki niemu w ciągu zaledwie kilku minut możemy uzyskać smaczną i zdrową wodę, natychmiast gotową do spożycia. Warto zaznaczyć, że wkłady AQUAPHOR B100-25 MAXFOR pasują także do dzbanków innych producentów dostępnych na polskim rynku, przy czym są znacznie tańsze.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej