Strona główna Aktualności Prezent ślubny: dlaczego mini ekspres do kawy może okazać się strzałem w dziesiątkę?

Prezent ślubny: dlaczego mini ekspres do kawy może okazać się strzałem w dziesiątkę?

przez admin

Gdy jesteśmy zaproszeni na ślub naszych przyjaciół, często zastanawiamy się, jaki prezent będzie najodpowiedniejszy dla osób, które właśnie zaczynają wspólne życie. Inspiracji szukamy na stronach internetowych lub dyskretnie podpytując państwa młodych, co chcieliby dostać. Zazwyczaj szukamy praktycznego upominku, który nie tylko sprawi radość, ale także przez długi czas będzie towarzyszył zakochanym w ich codziennym życiu. Jeśli nowożeńcy lubią często pić kawę, może warto pomyśleć o sprezentowaniu im ekspresu?

Kompaktowe i nowoczesne

Jeśli państwo młodzi nie mają zbyt wiele miejsca w swojej kuchni, warto pomyśleć o zakupie dla nich takiego urządzenia jak ekspres do kawy na kapsułki. Tego typu automaty są zazwyczaj małych rozmiarów, nie tracą przy tym ani trochę na swojej funkcjonalności. Zastosowanie innowacyjnej technologii, polegającej na zamknięciu kawy w kapsułce, pozwoliło specjalistom na zaprojektowanie urządzeń o minimalnych rozmiarach, ale z zachowaniem wszystkich zalet typowych dla ekspresów wysokociśnieniowych.

Dobrym przykładem może być mini ekspres do kawy Nespresso – np. Essenza Mini, który jest dostępny w różnych kolorach. Producenci w każdym szczególe zadbali o jego nowoczesny, lecz zarazem elegancki design. Prostokątny, lekko zaokrąglony, srebrny, biały, czerwony… wśród wielu wersji łatwo wybrać taki, który idealnie będzie pasować do każdego, nawet najbardziej oryginalnego, wnętrza.

Innowacyjne technologie z niewielkim urządzeniu

Wśród różnych rodzajów automatów ciśnieniowych ekspres do kawy na kapsułki oprócz prostego, eleganckiego wzornictwa, wyróżnia się wyjątkowo łatwą obsługą. Czytelny interfejs i mała ilość przycisków sprawia, że przygotowanie kawy jest proste, bo praktycznie bezobsługowe – z pewnością  umili więc wspólne poranki nowożeńcom. Dodatkową zaletą tego typu urządzeń jest bardzo krótki czas nagrzewania. Wystarczy mniej niż pół minuty po uruchomieniu, by mini ekspres do kawy był gotowy do działania. Pozwala to na przygotowanie filiżanki rozbudzającego espresso nawet podczas największego porannego zamieszania przed wyjściem do pracy.

A jak działa ekspres do kawy na kapsułki? Jego łatwa obsługa ściśle związana jest z prostą konstrukcją. Takie urządzenie składa się głównie z pojemnika na wodę, komory w której umieszczana jest kapsułka z kawą, zbiornika na zużyte kapsułki, tacki ociekowej oraz wylotu kawy. Aby w niespełna minutę przygotować ukochanemu lub ukochanej espresso czy lungo, wystarczy do nagrzanego urządzenia włożyć kapsułkę z ulubionym rodzajem kawy, za pomocą przycisków wybrać wielkość filiżanki i… gotowe. Już po chwili możemy delektować się pysznym, aromatycznym napojem.

Świeża i perfekcyjna kawa za każdym razem

Zanim mieszanki kaw trafią do hermetycznie zamykanych kapsułek, są one wcześniej odpowiednio dobierane, skrupulatnie ważone i dokładnie sprawdzane. W zależności od gatunku, sposobu uprawy, zbioru, oraz suszenia, ziarna kawy mają zupełnie inny smak i aromat. Dlatego też tak ważne jest proporcjonalne łączenie ze sobą poszczególnych gatunków kawy, by uzyskać wartościowy napój, doceniany nawet przez najbardziej wybrednych kawoszy. Po utworzeniu idealnie wyważonego smaku, kawę zamyka się w aluminiowych kapsułkach, chroniąc ją w ten sposób przed czynnikami zewnętrznymi, jak wilgoć czy powietrze, które znacznie wpływają na jakość napoju. To idealny sposób na podarowanie parze młodej okazji do delektowania się pełnia kawowego smaku we dwoje!

Decydując się na sprezentowanie młodej parze ekspresu, warto pomyśleć o wyborze urządzenia na kapsułki, ponieważ hermetycznie zamknięta kawa, zachowuje swoją świeżość, smak oraz lotne aromaty aż do momentu zaparzenia. Dzięki tej nowoczesnej technologii, obdarowani tak użytecznym prezentem państwo młodzi będą mogli miło spędzać wspólny czas delektując się filiżanką ulubionego napoju.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej