Strona główna Aktualności Instrukcja obsługi kobiety

Instrukcja obsługi kobiety

przez admin
jak postępować z kobietąKobieta – piękna, delikatna i wyjątkowa płeć! Jest dopełnieniem mężczyzny i spełnia wiele ważnych ról jako mama, żona i pracownik. Bez kobiety ciężko żyć, ale żeby się z nią zawsze i bez problemu dogadać trzeba wiedzieć jak działa. 
Kobieca psychika
Kobiety różnią się od mężczyzn psychiką, a to jest główny powód sprzeczek i nieporozumień. Inny odbiór świata, emocje i potrzeby wpływają na ich zachowanie i postępowanie. Jak zatem działa i czego najbardziej potrzebuje od mężczyzny i otoczenia? Czego lepiej nie robić, jeśli nie chcesz się jej narazić?

1  nie porównuj – nigdy nie porównuj jej do swoich byłych i mamy. Zawsze pokazuj, że jest indywidualna i wyjątkowa. Podkreślaj, że jest jedyna w swoim rodzaju i najlepsza. Porównywana kobieta może poczuć się gorsza – sprawisz jej przykrość, jeśli powiesz, że Twoja mama lub była robią coś lepiej niż ona. Kobiety nie chcą słyszeć opowieści o byłych! Chcą czuć się jedynymi kobietami w Twoim życiu, a nie tymi kolejnymi. Poza tym czują jakby miały konkurencję, a skoro jesteś z nią – nie twórz sztucznej!
2. okazuj uczucia – działa pod wpływem emocji i instynktu. Jest emocjonalna, wrażliwa i delikatna, dlatego tego również wymaga od swojego mężczyzny. Potrzebuje ciągłego lub częstego okazywania uczuć, ponieważ tylko wtedy czuje się kochana i potrzebna. A jest to niezbędne dla jej psychiki i wewnętrznej równowagi! Okazuj jej uczucia na wszystkie możliwe sposoby: słowem i działaniem mów, że kochasz. Bądź uczuciowy, wrażliwy i opiekuńczy, a wtedy zaspokoisz jej podstawowe potrzeby bliskości. 
3. komplementuj – każda kobieta uwielbia jak jej schlebiasz i może codziennie słuchać jak „prawisz jej komplementy”. To nie tylko oznaka, że nadal Ci na niej zależy, ale też dostrzegasz ją i doceniasz. Dzięki temu ma wysokie poczucie własnej wartości i czuje się przez Ciebie kochana!
4. słuchaj i rozmawiaj – kobiety są gadatliwe i potrzebują się wygadać. Dlatego pozwól jej mówić zawsze wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebuje. Nie ignoruj tego, co ma Ci do powiedzenia – aktywnie słuchaj. Rozmowa to jeden ze sposobów na pokazanie jej, że ciągle masz dla niej czas i zawsze chętnie wysłuchasz. Efektywna komunikacja to podstawa związku. Bez szczerych i częstych rozmów nie można zbudować relacji. Nie udawaj, że słuchasz, ale rób to naprawdę! Te słowa kieruje tylko do Ciebie, więc bądź dumny, że możesz być ich odbiorcą! Mężczyźni mają największy problem ze słuchaniem tego wszystkiego, ale to jednak nie kara. To najwspanialsza nagroda, jaką może Ci ofiarować – mówienie o tym, co czuje i myśli oraz dzielenie się emocjami! A milczenie kobiet jest zdecydowanie niepokojącym sygnałem. 
5. miej zawsze czas – żadna kobieta nie lubi być zaniedbywana. Nie musisz spędzać z nią całej doby, ale zawsze znajdź czas na wspólny relaks czy rozmowę. Zaniedbywana kobieta czuje się niekochana i niepotrzebna – ma bardzo niską samoocenę. Mając dla siebie czas, dbacie o siebie i rozwijacie związek. A wiadomo, że z czasem może być o to trudniej, gdy pojawią się już dzieci. Pamiętaj, że najpierw jesteś mężem, a potem ojcem. Dziecko kiedyś opuści rodzinny dom i zostaniesz znowu tylko z żoną. Dlatego ważne jest ciągłe dbanie o swój związek i relację małżeńską.

6. „nie kłam kochanie”– kobieta nie lubi kłamstw i oszukiwania, dlatego staraj się być szczery wobec niej, a zwłaszcza w tych najważniejszych sprawach. Zawsze lepsza jest szczera rozmowa, ponieważ to dzięki niej budujecie związek na zaufaniu. 

7. wybaczaj szczerze – tak samo jak staranie się mówić prawdę, ważne jest wybaczanie. Nikt nie jest doskonały i prawdziwe ideały w realnym życiu się nie zdarzają! Jeśli komuś na sobie zależy, musi potrafić wybaczać!
8. pamiętaj o datach – kobieta jest pamiętliwa i bardzo rzadko zdarzy się jej zapomnieć o dacie. Pamiętaj o rocznicach, urodzinach i o tym, co jej obiecałeś, jeśli nie chcesz jej podpaść.
9. unikanie ślubu – dla wielu kobiet temat ślubu jest najważniejszy. Dlatego gdy od razu i na samym początku zakomunikujesz jej, że nie chcesz tego, to jesteś przegrany. Ślub to delikatny temat dla wielu mężczyzn, zwłaszcza jeśli nie spieszy im się do ożenku. Na pewno nie warto kłamać i robić złudnych nadziei – to bardziej boli! Rozmawiaj z nią o swoich obawach i wątpliwościach dotyczących ślubu i założenia rodziny – nigdy tego nie przekreślaj. Bądź szczery, ale jednocześnie pozwól rozwiązać problem. 
Wioleta Nowicka  

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej