Strona główna Aktualności Jaki prezent wręczyć z okazji rocznicy ślubu?

Jaki prezent wręczyć z okazji rocznicy ślubu?

przez AlejaKobiet.pl

Ślub to jeden z najpiękniejszych momentów w życiu, ale prawdziwym wyzwaniem jest utrzymanie szczęścia towarzyszącego w tym dniu przez kolejne lata małżeństwa. Właśnie dlatego rocznice ślubu są hucznie celebrowane. Takie wydarzenie będą świętować Twoi bliscy i zastanawiasz się, co im podarować? Oto kilka podpowiedzi.

Prezent na rocznicę ślubu – osobno dla każdego z małżonków czy jeden dla pary?

Na początek, rozważając, co sprawić jubilatom na rocznicę ślubu, warto się zastanowić, czy wręczyć oddzielne upominki dla Niej i dla Niego, czy raczej pójść w stronę jednego, wspólnego prezentu. Tu nie ma konkretnej odpowiedzi. Warto jednak pamiętać, że ślub jest wydarzeniem, które połączyło małżonków, więc na pewno chcą świętować jego rocznicę wspólnie.

Dlatego dobrym rozwiązaniem może być przekazanie drobnych upominków osobno dla męża i żony, a do tego jednego, większego, który będzie przeznaczony dla pary. Przyjmując taki kierunek działania, możesz mieć pewność, że jubilaci poczują się docenieni.

Jaki prezent na rocznicę ślubu?

Na okrągłą rocznicę ślubu można wręczyć wiele upominków. Dobrym pomysłem jest połączenie w jakiś sposób tego, ile lat upłynęło od ślubu, z charakterem prezentu. Jak zapewne wiesz, każda okrągła liczba lat od dnia zamążpójścia ma swoją nazwę. Przykładowo pierwsza to papierowe gody, piąta – drewniane, a na przykład trzynaste… koronkowe. Dlatego możesz pójść tym tropem i na papierowe gody wręczyć, np. album fotograficzny ze zdjęciami małżonków. Na piąte – elegancką, drewnianą kasetkę, a na trzynaste – być może zabawną bieliznę (o ile jesteś w bliskich relacjach z obdarowywanymi) lub, np. koronkowy obrus czy inną dekorację.

A co dalej? Bardzo ważnymi i imponującymi rocznicami są 25-lecie oraz 50-lecie zamążpójścia. Ćwierć wieku razem to srebrne gody. A skoro tak, być może to moment, aby sprawdzić okolicznościowe medale srebrne i wybrać, np. taki, który nawiązuje do historii sprzed ćwierć wieku lub do zainteresowań małżonków?

Podobnie można postąpić na 50-lecie zamążpójścia. Ta rocznica to inaczej złote gody. Na tę okazję można zdecydować się, np. na medale złote z kolekcji Skarbnicy Narodowej. W kolekcji znajdziesz m.in. takie o tematyce religijnej, jak i historycznej oraz patriotycznej. Taki cenny upominek może skłonić małżeństwo, które przeżyło ze sobą pół wieku do snucia wspomnień.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej