Strona główna Aktualności Czyszczenie pierza zwiększa komfort snu

Czyszczenie pierza zwiększa komfort snu

przez AlejaKobiet.pl

Zdrowy sen to podstawa wypoczynku. To on decyduje o samopoczuciu, nastawieniu do życia a w długim okresie czasu nawet o zdrowiu. Jedną ze sprawdzonych metod na zdrowy sen i zapobieganie bezsenności jest zabezpieczenie optymalnego miejsca do spania oraz wygodnego materaca i komfortowej pościeli. Ten ostatni warunek od zawsze gwarantuje wygodna, amortyzująca poduszka, najlepiej z naturalnego pierza oraz kołdra a zimą pierzyna również z naturalnym wypełnieniem.

Czyszczenie pierza podnosi jakość snu

Pościel wypełniona pierzem to jeden z ważnych składowych gwarantujących zdrowy sen. Tego rodzaju wypełnienie charakteryzuje się przede wszystkim sprężystością, po długiej nocy wsad poduszki i kołdry odzyskuje swoją podstawową formę. Pierze zapewnia cyrkulację powietrza i idealnie pochłania wilgoć, dzięki temu wypoczynek nawet latem pod taką pościelą nie jest uciążliwe. Zimą zapewnia ciepło i jest przytulna, a przede wszystkim pierze jest wsadem ekologicznym, naturalnym, jest elementem naszego środowiska.

Każda pościel, również ta wypełniona pierzem, musi być poddawana zabiegom pielęgnacyjnym, nie tylko ze względów higienicznych. Czyszczenie pierza,  aby zachowało ono wszystkie swoje najważniejsze właściwości, należy przeprowadzić przynajmniej raz na 5 lat. Dotyczy to kołdry, natomiast poduszki z tego surowca powinno się czyścić co 2-3 lata.

Wszystkie etapy czyszczenia pierza

Profesjonalne czyszczenie pierza odbywa się w kilku etapach. Pierwszy z nich polega na praniu parowym, które odbywa się w temperaturze 120 °C. Podczas tej czynności z pierza zostają usunięte drobnoustroje, kurz, wszelkie zanieczyszczenia, które mogły wniknąć do wnętrza wsadu podczas lat użytkowania. Pranie parowe pierza dodatkowo pozwala na pełne odzyskanie sprężystości i elastyczności wsadu. Kolejnym etapem czyszczenia pierza jest powtórne odpylanie go, schładzanie przywracające kształt oraz działanie promieniami UV, w celu usunięcia wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Firmy zajmujące się czyszczeniem pierza mają w swojej ofercie również opcję wypełniania inletu nowym puchem i pierzem. To usługa, która nie tylko zakłada uzupełnienie ubytków, ale i całkowite odnowienie zawartości.

Czyszczenie pierza to standardowa usługa pielęgnacyjna dla pościeli. Po takim zabiegu poduszka i kołdra odzyskuje wszystkie swoje walory. Powraca cyrkulacja powietrza, elastyczność i sprężystość pościeli, zwiększają się również walory grzewcze kołdry, tak ważne zimą, latem natomiast pościel staje się lekka i przewiewna.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej