Strona główna Aktualności Czapki zimowe do biegania – czemu warto je zakupić i na co zwracać uwagę?

Czapki zimowe do biegania – czemu warto je zakupić i na co zwracać uwagę?

przez AlejaKobiet.pl

Czapki zimowe do biegania to podstawowe wyposażenie każdego biegacza, który nie zamierza rezygnować z treningów i zawodów w okresie zimowym. Jak wiadomo jest to czas, kiedy można zbudować swoją formę i kondycję, tak aby na wiosnę spróbować powalczyć o pobicie rekordu życiowego na wybranym przez siebie dystansie. Zimowe treningi wymagają jednak odpowiedniego przygotowania, a najważniejszą kwestią jest dobranie sprzętu i akcesoriów, w tym czapek.

Czapki zimowe do biegania – co jest ważne przy wyborze? Dlaczego są tak popularne?

Czapki zimowe do biegania dzielą się na wersję damską oraz męską. Dobiera się je głównie pod kątem rozmiaru, tak aby pasowały do kształtu głowy biegacza i nie zsuwały się podczas biegu lub też nie powodowały bolesnego ucisku. Ważnym aspektem dla wielu osób jest również kolor czapki zimowej do biegania. W tym przypadku warto postawić na jaśniejsze i wyróżniające się odcienie, co sprawi, że biegacze będą dobrze widoczni z dalszej odległości. Zaleca się inwestować w czapki w kolorze żółtym (fluo) czy też zielonym (jasna zieleń). Jeśli jednak będzie się biegało po bezpiecznym terenie (z dala od samochodów) można zainwestować w czarne, szare, granatowe lub niebieskie czapki. Istotne kryteria, których nie powinno się lekceważyć przy ostatecznym wyborze to:

  • trwałość oraz najwyższa jakość zastosowanych materiałów (odporność na uszkodzenia),
  • wysoki poziom oddychalności i odprowadzanie nadmiaru potu oraz ciepła,
  • szybkie schnięcie (zwłaszcza podczas zawodów i po intensywnych treningach),
  • niewielka waga,
  • wygoda użytkowania i miękkość.

Tak dobrane czapki zimowe do biegania sprawdzą się u najbardziej wymagających biegaczy. Największe problemy mogą wystąpić wtedy, gdy nie zadba się o odpowiedni rozmiar czapki (ucisk i ograniczona widoczność) oraz jej oddychalność.

Czapki zimowe do biegania – skuteczna ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wiatrem

Niezaprzeczalnym atutem czapek zimowych do biegania jest ich skuteczna ochrona przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz wiatrem. To szczególnie istotne wtedy, gdy pogoda za oknem jest ekstremalna i ponura. Czapka chroni głowę przed nadmierną utratą ciepła, a do tego uszy są zabezpieczone przed przewianiem. Tym samym trening może się odbyć w stosunkowo dobrych warunkach i nie będzie trzeba z niego rezygnować, a jednocześnie biegacz ma większe szanse na to, że po jego zakończeniu nie dopadnie go żadna nieprzyjemna dolegliwość. Czapki zimowe do biegania są też łatwe do spakowania, przechowywania i transportowania.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej