Strona główna Aktualności Niedrogie wakacje – gdzie jechać i jak się przygotować

Niedrogie wakacje – gdzie jechać i jak się przygotować

przez admin

Przyjemne i beztroskie wakacje wcale nie muszą kosztować majątku. Wystarczy dobry plan, by przeżyć podróż, która pozostawi w pamięci same miłe wspomnienia. Gdzie jechać, by było tanio, i o czym pamiętać przed wyjazdem?

Tanie wakacje – gdzie jechać?

Wakacje nie muszą być drogie, a niewielki budżet wcale nie oznacza, że możemy jechać tylko w polskie góry czy nad morze. Również wyjazd zagraniczny może być w granicach możliwości. Chcąc udać się do jednego z ciepłych europejskich kurortów, warto na bieżąco śledzić oferty biur podróży i czekać na okazje last minute. Greckie wyspy, hiszpańskie wybrzeże czy Włochy – to tylko kilka propozycji zorganizowanych wycieczek, na które być może będzie nas stać. Wbrew pozorom opłacalnym rozwiązaniem może się nawet okazać opcja all inclusive, dzięki której nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na posiłki w drogich restauracjach żyjących z turystów.

Zamiast podróżować z biurem, warto także zastanowić się nad samodzielnym zorganizowaniem podróży. Wybierzmy kierunek, sprawdźmy tanie loty albo kupmy bilety autokarowe, zarezerwujemy noclegi, np. na kempingu czy w lokalnym hoteliku, a całkowity koszt pozytywnie nas zaskoczy. W ten sposób warto udać się np. do Czarnogóry, Albanii albo Bułgarii.

Wakacje tanie, ale bezpieczne

Podstawą bezpiecznych wakacji jest odpowiednia polisa ubezpieczeniowa, którą dobrze jest wykupić zawsze – nie tylko wtedy, gdy samodzielnie organizujemy wyjazd. Również w tym wypadku nie musimy przepłacać, a z pomocą przyjdzie internetowa porównywarka, dzięki której znajdziemy polisę w atrakcyjnej cenie. Warto także przeczytać artykuł Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie turystyczne?, aby dowiedzieć się, na jakie elementy polisy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Pamiętajmy, by nie rezygnować z jej zakupu – w razie nieprzewidzianych sytuacji pokryje koszty pomocy lekarskiej, a my nie będziemy musieli martwić się dodatkowymi, nieprzewidzianymi kosztami.

Aby na wczasach czuć się bezpiecznie, pamiętajmy także o wcześniejszym skompletowaniu apteczki, szczególnie jeśli na co dzień zażywamy leki. Ich zapas będzie niezbędny, ale warto także zabrać akcesoria, które mogą przydać się w nagłych sytuacjach – będą to środek dezynfekcyjny, plastry oraz leki przeciwbólowe i na niestrawność.

Tworzymy plan i kosztorys

Przygotowując się do tanich wakacji, dobrze zaplanujmy wszystkie wydatki, które czekają nas na miejscu. Warto poczytać wcześniej opinie i rady innych turystów, podpowiadających, gdzie w danym miejscu można dobrze i niedrogo zjeść lub gdzie udać się na wycieczkę lokalnym autobusem bez opłacania przewodników. Internet będzie także skarbnicą informacji dotyczącą przykładowych cen obowiązujących w danym regionie, co dodatkowo ułatwi zaplanowanie budżetu. Jednym z aspektów, który ma wpływ na koszt podróży, będzie także termin wyjazdu. Poza sezonem ceny zorganizowanych wycieczek oraz noclegów spadają, a oblegane przez turystów miejsca nie są już tak zatłoczone. Warto wziąć więc pod uwagę wyjazd w mniej popularnym terminie.

Tanie wakacje za granicą są możliwe – wystarczy jedynie dobrze je zaplanować. Właściwa organizacja i przygotowanie sprawią, że z wycieczki wrócimy zadowoleni, a nasz domowy budżet nie ucierpi.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej