Strona główna Aktualności Seks tantryczny – jak kochać się lepiej?

Seks tantryczny – jak kochać się lepiej?

przez admin

Seks tantryczny to propozycja dedykowana osobom, które chcą poznać zupełnie inny wymiar przyjemności, a przy tym pogłębić relację z partnerem. Ważna jest w nim nie tylko cielesność, ale przede wszystkich duchowość, z tego też względu skorzystają na nim jedynie wytrwali. W tantrze nie ma bowiem miejsca na egoizm czy pośpiech. Jak wzbogacić życie seksualne stosując się do jej wskazówek?


Czym jest seks tantryczny?

Tantra w przeciwieństwie do klasycznego seksu nie skupia się wyłącznie na orgazmie, ale tym co jest pomiędzy grą wstępną, a końcowym spełnieniem. Oczywiście, seks tantryczny pozwala osiągnąć orgazm i to bardzo intensywny, jednak nie jest to jego nadrzędny cel. Główne narzędzie stanowi w nim dotyk, którego zadanie to pobudzenie zmysłów. Pieszczoty powinny odbywać się powoli, z początku delikatnie, później mogą przybrać na sile. Kluczową rolę odgrywa także nastawienie partnerów, którzy powinni wyzbyć się wszystkich zbędnych myśli i skupić się wyłącznie na tym co jest tu i teraz.
Nie ma konkretnych, sztywnych zasad, do których trzeba się stosować. Z pewnością ważny punkt w seksie tantrycznym stanowi gra wstępna. Im jest ona dłuższa, tym lepiej, nie oznacza to jednak, że musi trwać kilka godzin. Warto wiedzieć, że według tantry powstrzymanie się mężczyzny przed szczytowaniem pozwala zachować mu więcej energii, dzięki czemu jest w stanie zapewnić maksymalną przyjemność swojej partnerce zanim jeszcze dojdzie do stosunku.

Seks tantryczny – od czego zacząć?

Seks tantryczny znaczącą różni się od seksu, do którego przywykła większośc z nas, gdyż zdecydowanie jest znacznie bardziej powolny i uważny. Zanim jeszcze dojdzie do penetracji, ciało zostaje maksymalnie przygotowane na doznania. Kluczowe znaczenie ma pełne rozluźnienie oraz pobudzenie seksualne, które odbywa się nie tylko poprzez dotyk, ale i słowa czy medytację. Zanim jeszcze dojdzie do stosunku kochankowie muszą odprawić rytuały. Każda para może mieć inny rytuał, najczęściej są to rozmowy o podtekście erotycznym, poetyckie frazy, delikatny masaż, itd. Podstawa to przełamanie dotychczasowych schematów, w tym celu wykorzystać można m.in. akcesoria erotyczne, do których zaliczają się różnego rodzaju masażery, piórka, opaski na oczy, masła jadalne do ciała i wiele więcej.
Tantra bezpośrednio odnosi się do Kamasutry. To właśnie w niej znajdziemy bogactwo pozycji seksualnych bazujących na energetycznych strefach ludzkiego ciała. Wszystko to sprawia, że seks zyskuje nową, lepszą jakość.

Tantra – obszary pobudzenia seksualnego

Nie tylko strefy erogenne zaliczane są w tantrze do tzw. obszarów pobudzenia seksualnego. Co ciekawe znajdziemy wśród nich także części ciała, które na co dzień zupełnie nie kojarzą nam się z erotyką, jak chociażby głowę czy oczy. Tymczasem według tantry masaż głowy zapewnia przyjemne odprężenie, które okaże się doskonałe na początku zbliżenia, kiedy ciało musimy przygotować na dotyk. Oczy, a ściślej mówiąc powieki to kolejne z miejsc, które wymaga pieszczot, gdyż znajdują się na nich liczne zakończenia nerwowe. Subtelne pocałunki będą więc świetną grą wstępną. Oprócz tego skupić musimy się również na uszach, na karku, ramionach czy udach. Najlepiej pieszczoty rozpocząć od góry i stopniowo schodzić w dół, powoli dotykając każdej części ciała, a na dłużej skupiać się na tych, które wywołują w partnerze pożądaną reakcję.
Seks tantryczny wymaga od partnerów cierpliwości, początkowo trudno zrozumieć jego filozofię. Kochankom polecane są zwłaszcza techniki oddechowe i medytacyjne, które pozwolą im skupić uwagę, a także nauczyć się zupełnie nowego podejścia do ludzkiego ciała. Mimo że nie jest to proste zadanie, z pewnością warto poświęcić mu nieco więcej czasu. Doznania jakie zapewnia seks tantryczny są bowiem nieporównywalne do zwykłego seksu.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej