Strona główna Aktualności Ćwiczenia z piłką gimnastyczną – które są najlepsze?

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną – które są najlepsze?

przez AlejaKobiet.pl

Wykonanie profesjonalnego treningu wcale nie wymaga użycia skomplikowanego sprzętu. Do tego celu mogą wystarczyć zupełnie proste akcesoria, jak chociażby piłki gimnastyczne. Jakie ćwiczenia można wykonywać przy ich użyciu? Które najlepiej wpłyną na określone partie ciała? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Co dają ćwiczenia z piłką gimnastyczną

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną mogą wykonywać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. W tym prawdopodobnie tkwi ich wielka popularność. Dodatkowo ta forma aktywności nie wymaga użycia skomplikowanej techniki, a także nie jest bardzo wymagająca. Dla każdej osoby ćwiczącej w ten sposób jest jednak źródłem satysfakcji, a także dobrej zabawy. Przy okazji skutecznie poprawia sylwetkę, a także wzmacnia mięśnie oraz kręgosłup. Takie piłki gimnastyczne mają najczęściej średnicę 50-70 centymetrów. To wysokiej jakości, bardzo wytrzymałe i w pełni bezpieczne akcesoria. Specjalne piłki gimnastyczne nie pękają po zetknięciu z ostrym przedmiotem. Wskazane są nawet dla kobiet w ciąży. Z reguły ich maksymalne obciążenie dynamiczne wynosi przy tym 200 kg, a zatem mogą z nich korzystać nawet osoby z dużą nadwagą.

Jakie ćwiczenia dla początkujących?

Osoby początkujące mogą przy użyciu piłki gimnastycznej wykonywać chociażby ćwiczenia na brzuch. W ramach treningu przykładowo można położyć się na podłodze ze stopami skierowanymi w stronę piłki. Piłkę należy objąć łydkami, unieść nosi wraz z piłką do wysokości, w której poczujemy maksymalne napięcie mięśni brzucha, a następnie powoli opuścić nogi. Innym ćwiczeniem polega na położeniu się a plecach, położeniu nóg na piłce w taki sposób, aby między podudziem a udem występował kąt 90 stopni, położeniu obu dłoni na brzuchu, a następnie unoszeniu tułowia do wysokości, w której poczujemy maksymalne napięcie mięśni brzucha. Z kolei naszemu kręgosłupowi przyda się ćwiczenie, w którym kładziemy się tyłem na piłce w taki sposób by przyrząd znalazł się między krzyżem a łopatkami. Następnie należy ugiąć kolana pod kątem 90 stopni, stopy oprzeć o podłoże, a ręce wyciągnąć za głowę. Potem konieczne jest wyprostowanie kolan oraz pilnowanie, by piłka przesuwała się wzdłuż pleców. Oczywiście każde ze wspomnianych ćwiczeń należy powtórzyć przynajmniej 10 razy, a nawet wykonać 3 serie.

Piękna sylwetka i jędrne ciało

Piłki gimnastyczne przyczynią się do wypracowania pięknej sylwetki oraz jędrnego ciała. Takie ćwiczenia dedykowane są bowiem nie tylko brzuchowi oraz kręgosłupowi, ale również udom i pośladkom. Przykładem może być chociażby trening, w którym kładziemy się na plecach, pięty opieramy na piłce, a kolana zginamy pod kątem 90 stopni. Rozluźniamy też ręce i układamy je wzdłuż tułowia. Następnie popychamy piłkę i jednocześnie unosimy biodra, w taki sposób, żeby ciało tworzyło prostą linię, od kolan po szyję. Trzeba przy tym odpowiednio napiąć pośladki i mięśnie brzucha oraz wytrzymać w tej pozycji przynajmniej 3 sekundy.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej