Strona główna Aktualności Najlepsza suszarka do żywności – jak ją wybrać?

Najlepsza suszarka do żywności – jak ją wybrać?

przez admin

Dzięki suszarce do żywności wybrane produkty możemy przechowywać dłużej. Mało tego, w szybki i prosty sposób przygotujemy smaczne i zdrowe przekąski na przyjęcie oraz półprodukty do dań głównych. Suszarka spożywcza sprawdzi się podczas diety odchudzającej. Sprawdź, jak ją wybrać!

Suszaka do żywności – czym jest i jak działa?

Suszarka spożywcza to fakultatywne urządzenie do kuchni, bez którego z całą pewnością można się obejść, ale jest niezwykle wartościowe, kiedy przechodzimy na dietę odchudzającą bądź zmieniamy tryb życia na zdrowszy.

Działanie suszaki do żywności polega na pracy grzałki, która ociepla powietrze, oraz wentylatorka, który ukierunkowuje to ciepłe powietrze w dół. W tym miejscu następuje podzielenie powietrza i przepuszczenie je przez obwodnice tac – w górę. Pojemniki wypełnione produktami czerpią z powietrza, by wyeliminować wilgoć.

Moc – ważny parametr, ale czy najważniejszy?

Tak jak we wszystkich urządzeniach elektrycznych, moc suszarki spożywczej jest bardzo ważna. Warto jednak wiedzieć, że sama moc – nawet jeśli wysoka – nie świadczy o wydajności urządzenia. Modele różnią się między sobą nawet o kilkaset watów. Szczególną uwagę należy poświęcić wentylatorowi i grzałce. Zbyt wysoka energia w obu elementach doprowadzi do przesuszenia delikatnych produktów spożywczych, przy za niskiej zaś nie osiągniemy pożądanego efektu.

Warto zatem pamiętać, że im większa moc, tym wyższa temperatura. Zbyt wysoka spowoduje rozkład korzystnych dla organizmu substancji odżywczych i obniży intensywność smaku suszonych produktów. Gorąco może zamknąć pory żywności, przez co wysuszą się tylko od zewnątrz, a w środku pozostaną wilgotne. To właśnie na ten parametr – temperaturę określoną przez producenta – powinno się patrzeć przede wszystkim.

Funkcje suszarki spożywczej

Funkcjonalna suszarka do żywności ma więcej niż jedno piętro, a także pozwala na regulację przestrzeni pomiędzy nimi. Warto bowiem pamiętać, że suszone produkty cechują się różną wielkością i grubością. Dobre urządzenia mają co najmniej cztery piętra.

Jeśli kupujemy suszarkę znajdującą się w jakimś przedziale mocy, korzystnie wybrać taką, która umożliwia kontrolowanie tego parametru – ręczną regulację. Jeśli regulacja nie jest możliwa, trzeba zdecydować się na złoty środek, który w tym przypadku wynosi 250 W.

Dobre grille elektryczne czy mikrofalówki mają naniesione na panel porady w postaci słów lub obrazków. Dzięki nim nie musimy wiedzieć, jaką temperaturę ustawić, by przygotować konkretne danie. Do usmażenia mięsa wystarczy nastawić wskaźnik na ikonkę mięsa, a delikatniejsze warzywa zrobi się dzięki trybowi warzywnemu. Podobne podpowiedzi zawierają niektóre suszarki do żywności. Dzięki korzystaniu z nich zawsze dobierzemy temperaturę optymalną dla danego produktu.

Choć niewątpliwie bardziej atrakcyjne są urządzenia kolorowe i dopasowane stylistyką do kuchni – ozdabiają ją – funkcjonalniejsze okazują się przezroczyste. Umożliwiają kontrolowanie stanu suszonej żywności na bieżąco, i to bez podnoszenia pokrywy (co spowodowałoby wydostanie się ciepłego powietrza).

O wszystkich wartościowych funkcjach suszarki spożywczej przeczytasz w artykule: Jakie funkcje powinna mieć suszarka spożywcza?. Żadne urządzenie nie ma ich wszystkich, ale dzięki poznaniu najważniejszych będziesz wiedzieć, na co zwracać uwagę i czym się kierować, by wybrać najlepiej.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej