Strona główna Aktualności Jak ubrać choinkę? Postaw na minimalizm

Jak ubrać choinkę? Postaw na minimalizm

przez admin
Bez niej nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia, pod nią św. Mikołaj zostawia prezenty. Jest centralnym elementem świątecznego wystroju. Ładnie przystrojona choinka – jest no właśnie jaka? Naszym zdaniem warto postawić na minimalizm.

Dwa lub trzy kolory

Minimalistycznie przystrojona choinka to drzewko „ubrane” w ozdoby w 2 lub maksymalnie 3 zbliżonych do siebie kolorach np. srebrnym, grafitowym i białym, lub złotym i chłodnym niebieskim. 
Gdy chcemy uzyskać efekt eleganckiego minimalizmu wybierzmy bombki matowe – błyszczące mocniej odbijają swiatło, co może skutkować niepożądanym przez wszystkim „dyskotekowym” efektem.
Pamiętajmy o odpowiednich proporcjach ozdób – najlepszy efekt uzyskamy, gdy ilość poszczególnych rodzajów ozdób będzie do siebie zbliżona.  Ciekawie wyglądają bombki przeplatające się dwuwymiarowymi ozdobami w tym samym co bombki kolorze. 
Łańcuchy z reguły lepiej prezentują się na większych drzewkach. Dobrym pomysłem jest takie ułożenie lampek choinkowych (najlepiej jednokolorowych), tak aby znajdowały się bezpośrednio nad łańcuchem.
Jak wygląda minimalistycznie przystrojona choinka? Oto inspiracje:


Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej