Strona główna Aktualności Potrawy weselne – jak je oryginalnie zaserwować?

Potrawy weselne – jak je oryginalnie zaserwować?

przez admin

Niewątpliwie, na udane wesele składa się bardzo wiele elementów. Wśród nich jednym z najważniejszych jest jedzenie i picie. Odpowiednia ilość, jakość, jak i sposób podania jedzenia jest niezwykle ważny, jeśli chcemy, aby nasi goście na prawdę byli zadowoleni z przyjęcia.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Slubi.pl – Ślub i wesele zaplanuj z nami! 
Ilość potraw na weselu
Bez wątpienia, niedopuszczalna jest sytuacja, w której zabraknie jedzenia na weselu. Dlatego też, niezwykle ważne jest nie tylko to, aby menu weselne było urozmaicone i oryginalne, ale równie istotne jest, aby jedzenia było po prostu dużo. Rzecz jasna, nie warto przesadzać, aby jedzenie się nie zmarnowało, jednakże lepiej, gdy nieco go zostanie, niż gdyby miało go zabraknąć.
Wydaje się, że dobrym pomysłem jest zorganizowanie bufetu. Kiedyś potrawy weselne były po prostu serwowane jedne po drugich. W takiej sytuacji goście musieli zawsze być gotowi do jedzenia wtedy, kiedy danie było podawane, a nie wtedy, kiedy byli głodni i mieli na nie ochotę. Obecnie natomiast, coraz częściej organizuje się bufety, w których goście mogą posilić się w każdej chwili.
Bufet – jak go zorganizować?
Zdecydowanie bardzo ważne jest, aby bufet był dobrze zorganizowany. Warto postarać się o jakąś oryginalną stylizację tego miejsca. W modzie są obecnie na przykład bufety weselne w formie straganu. Jednakże, godne polecenia są również inne rodzaje bufetów. Jeśli bufet wygląda zachęcająco, to goście natychmiast stają się głodni i jedzenie lepiej im smakuje.
Ponadto, przygotowanie wesela powinno uwzględniać również zaopatrzenie bufetu w owoce, czy też różnego rodzaju przekąski. Ważne, aby w menu weselnym był duży wybór zarówno owoców jak i przekąsek. Okazuje się bowiem, że tego typu pożywienie cieszy się na przyjęciach bardzo dużym powodzeniem.
Ważne jest, aby również owoce i przekąski zaserwować w sposób atrakcyjny. W tym przypadku jednak nie wydaje się to trudne. Najprostszym i jednocześnie najlepszym rozwiązaniem wydaje się być staranne rozłożenie owoców i przekąsek w koszach, do których goście mają bez przerwy dostęp.
Najlepsze sposoby na serwowanie jedzenia w bufetach oraz porady, ja powinno wyglądać menu weselne, znajdziemy na portalach weselnych, takich jak https://slubi.pl/
Dania ciepłe
Oczywiście, jak już wspomniano, obecnie sposób podawania jedzenia na weselach nieco się zmienił. Jednakże, oczywiście oprócz bufetów i koszy z przekąskami wciąż podaje się kilka razy w ciągu trwania przyjęcia różne dania na ciepło.
Sposób serwowania ciepłych potraw również ma duże znaczenie. Generalnie, oczywistością jest, że im lepiej jest zaserwowane konkretne danie, tym bardziej smakowicie wygląda, a co za tym idzie, lepiej smakuje. Obecnie, w modzie jest serwowanie jedzenia na drewnie. Przykładowo, warto wykorzystać do podania ciepłych potraw przerobionych łódek, czy też półek drewnianych. Wydaje się, że zaserwowanie jedzenia w ten sposób sprawia, iż jedzenie wygląda na bardzo świeże i naturalne. Oczywiście nie trzeba wspominać, że takie właśnie powinno być jedzenie na weselu.
Jak serwować alkohol?
Jeśli chodzi o weselny alkohol, to wydaje się, że zdecydowanie najważniejsza jest jego różnorodność. Menu weselne powinno zawierać zarówno wódkę, jak i wino, a coraz częściej również w menu weselnym pojawia się piwo. Trzeba bowiem pamiętać, że gusta odnośnie alkoholi są bardzo różne, a na weselu chcemy przecież, aby każdy gość bez wyjątku był zadowolony.
Oczywiście, w zasadzie normą jest zapewnienie obecności butelek z wódką na stołach. Jednakże, jeśli chodzi o wino, czy też ewentualnie piwo, warto podawać je w beczkach. Jest to obecnie bardzo mile widziane, aby podawać alkohol w ten sposób. Jest to również bardzo praktyczne, gdyż goście mogą za każdym razem zabrać ze sobą tyle wina czy piwa ile chcą.
Ponadto, podobnie jak w przypadku jedzenia, również w przypadku alkoholu, ważne jest nie tylko to, aby menu weselne oferowało wiele jego rodzajów, lecz również, aby było go dużo. Jeśli zaś chodzi o wino, warto oprócz beczek z winem, zaserwować również po lampce do ciepłego posiłku.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej