Strona główna Aktualności Jak ustrzec się grzybicy pochwy?

Jak ustrzec się grzybicy pochwy?

przez admin

Grzybica to niezwykle popularna choroba, atakująca różne części ciała. Jest podstępna, zarazić się nią można bardzo łatwo, wyleczyć zaś – tak, by nie wracała, niezwykle trudno. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, jak się przed nią bronić. Jeśli chodzi o grzybicę pochwy, to dotknąć może ona niemal każdą kobietę.

Najważniejsze – higiena

Niezbędne jest oczywiście podmywanie się dwa razy dziennie i codzienna zmiana bielizny. Ogromną rolę odgrywa też higiena podczas miesiączki, gdyż w tym czasie kobieta jest jeszcze bardziej narażona na infekcje intymne. Niezwykle ważne jest też to, by… z higieną nie przesadzać. Nie każdy o tym wie, że zbyt częste mycie, a także zabiegi takie jak na przykład irygacje pochwy czy też stosowanie mydeł działających silnie antybakteryjnie mogą odnieść skutek odwrotny do zamierzonego i bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – zaburzają naturalną równowagę bakteryjną, a więc tworzą środowisko sprzyjające rozwojowi infekcji, także grzybiczych.


Trzeba uważać!

Grzybica pochwy to choroba, którą łatwo można się zarazić, zwłaszcza w miejscach publicznych. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas korzystania np. z publicznej toalety. Zarazić można się również na basenie czy w saunie, a nawet u kosmetyczki podczas depilacji miejsc intymnych. Jeśli zaś ma się do czynienia z osobą, która cierpi na grzybicę, nie można używać tych samych ręczników czy kostki mydła co ona. Grzybicę można także „złapać” podczas stosunku płciowego, dlatego zaleca się używanie prezerwatyw podczas przypadkowych stosunków seksualnych (trzeba też pamiętać, że jeśli kobieta ma grzybicę pochwy, leczyć musi się także jej partner, gdyż on także może być nosicielem drożdżaków i ponownie zarazić partnerkę).

O czym jeszcze należy pamiętać?

Grzybicy sprzyja także zażywanie niektórych leków, siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, a także noszenie nieprzewiewnej, obcisłej bielizny. Istotne jest też dokładne mycie się i osuszanie, z uwzględnieniem wszelkich fałdów skórnych, w których nie powinna zalegać wilgoć.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej