Strona główna Aktualności Dlaczego lubimy niespodzianki?

Dlaczego lubimy niespodzianki?

przez admin
Nie każdy lubi być zaskakiwany. Jednak większość marzy o tym, żeby ktoś pozytywnie ich zadziwił. Zdziwienie łączy się z ciekawością i podwaja pęd do wiedzy. Kobiety lubią jak ich partner robi im miłą i chcianą niespodziankę.
Lubię i nie lubię
Niespodzianka to coś zaskakującego i nieprzewidywalnego, co ma sprawić nam przyjemność. Często to nagroda lub pocieszenie. Niespodzianki robimy z różnej okazji, np. na urodziny lub na walentynki i rocznicę ślubu. Najlepsze są bez okazji, kiedy niczego się nie spodziewamy – ktoś pokazuje nam w ten sposób, że o nas myśli i pamięta, a to wzrusza. Niespodzianki to, np. niezaplanowane i spontaniczne wyjazdy, wyjścia oraz drobne prezenty. Niespodzianka cieszy najbardziej, gdy jest trafiona. Kobieta doceni niespodziankę, jednak nie każda może stać się odpowiednią. „Jedną z fajniejszych niespodzianek, jaką zrobił mi partner, to kupienie perfum, których zapach uwielbiam – brzmi banalnie.” „Uwielbiam być zaskakiwana i sama staram się zaskakiwać partnera. Kiedyś wykupiłam mu skok na bungee i własnoręcznie zrobiłam mu prezent.” – piszą forumowiczki. Niespodzianki są także odpowiedzią na potrzebę przygody i ryzyka w życiu. 
Są jednak osoby, które nie znoszą niespodzianek: „Bardzo nie lubię niespodzianek i zawsze wcześniej lubię wiedzieć co dostanę.” – pisze Internautka na forum http://www.netkobiety.pl. Inna dopisuje: „Nie cierpię niespodzianek. Całe swoje życie moi najbliżsi upierają się, aby mi je robić. Udaję, że się cieszę. Wszystkie prezenty byłyby lepsze, gdyby były zapowiedziane, np. wycieczki, specjalne wyjścia i koncerty.” Są zorganizowane, dlatego każde spontaniczne wyjście burzy ich plan dnia. Według badań ponad połowa kobiet nienawidzi niespodzianek, a zwłaszcza niespodziewanych wyjazdów. Główny powód to brak czasu na przygotowanie. A kobieta chce na tydzień wcześniej wiedzieć o wyjeździe, aby zaplanować, co ze sobą weźmie i jakie stroje będą jej potrzebne. Musi także uzgodnić termin wypadu z pracodawcą i znaleźć wszystkie najważniejsze informacje o celu wyjazdu: co można tam robić i gdzie warto pójść, itp. Jeśli jest to dłuższy wyjazd musi także zająć się lodówką i ją oczyścić z produktów, które mogą się w tym czasie popsuć. Dlatego zanim zdecyduje się na spontaniczną wycieczkę, musi się dobrze do niej przygotować, aby nie zapomnieć o garderobie i zaplanowaniu wyjazdu. Jest udany, kiedy czas jest maksymalnie i atrakcyjnie zorganizowany. Wyjazd niespodzianka nie jest najlepszym pomysłem, jeśli kobieta jest typem organizatora. 
Kupiona – trafiona
Nie każda niespodzianka jest miłą, chociaż jest wyrazem pamięci i sympatii. Dlatego najlepiej planować je i przygotowywać pod daną osobę. Gdy znamy upodobania i pasje osoby, której chcemy zrobić niespodziankę, jest prościej trafić w jej gust. Najlepsze są niespodzianki, które są marzeniami. Dobrze jest delikatnie podpytać osobę o jej marzenia i to, czego w danej chwili najbardziej potrzebuje. Wywiad przed sprawi, że stanie się miłym zaskoczeniem. A wtedy wydzielają się hormony szczęścia – endorfiny i każdy jest zadowolony. 
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej