Strona główna Aktualności Fototapety przestrzenne – dekoracje które posiadają głębię

Fototapety przestrzenne – dekoracje które posiadają głębię

przez admin
Ścienne dekoracje są w stanie nie tylko wzbogacić kolorystykę pomieszczenia o dodatkowe barwy, nadać mu wybranego przez nas charakteru, czy ożywić jego estetykę. Odpowiednia ozdoba potrafi zapewnić nam jeszcze jeden efekt – wpłynąć na ogólne postrzeganie przestrzeni. Dużo o tego rodzaju wyjątkowych ściennych dekoracjach opowiedział nam ekspert z firmy Myloview. Jego zdaniem fototapeta przestrzenna to dekoracja o olbrzymim potencjale, pasująca do różnych pomieszczeń w naszych domach. W rozmowie wymienił wiele ciekawych przykładów jej zastosowania. Fototapeta przestrzenna jest doskonałą propozycją zarówno do eleganckiego salonu, jak i posiadającego nietypowy kształt korytarza – zapewnia zaproszony przez nas specjalista z Myloview.pl

Fototapeta przestrzenna 3d jako domowa dekoracja

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/efekt-3d/przestrzenne/

Często gdy słyszymy o dekoracjach trójwymiarowych jesteśmy zaciekawieni i zainteresowani, ale jednocześnie uznajmy, iż tak specyficzne, wyraziste wzory niekoniecznie będą pasować do naszego mieszkania. Dlatego też przestrzenne fototapety nie są ozdobami, które mamy okazję często oglądać u sąsiadów lub znajomych. Zdaniem eksperta z Myloview może się to zmienić w najbliższym czasie.

– Aktualnie ludzie coraz chętniej eksperymentują z domowymi aranżacjami. Lubimy się wyróżniać, a tym samym stawiać na rozwiązania oryginalne, dzięki którym nasze mieszkanie będzie wyjątkowe i zapadające w pamięć. Dlatego też coraz więcej osób sięga po efektowne ozdoby, właśnie takie jak przestrzenna fototapeta. Warto zauważyć, iż pod tym hasłem kryje się naprawdę olbrzymia liczba niezwykle różnorodnych wzorów. O efekt trójwymiarowości możemy bowiem wzbogacić zarówno dekorację wykorzystującą panoramiczne zdjęcie, jak i taką, która przedstawia geometryczne grafiki. Każdy z tego rodzaju wzorów będzie oczywiście miał inne zastosowanie w ramach domowych aranżacji. Omawiając zalety fototapet 3d obowiązkowo należy wspomnieć jeszcze o ich wpływie na nasze postrzeganie przestrzeni. Dekoracje tego rodzaju – jak chyba żadne inne – są w stanie sprawić, iż wybrane wnętrze stanie się w naszych oczach przestronniejsze. Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na wzór o odpowiedniej tematyce (na przykład fototapetę przedstawiającą delikatne, białe chmury na tle błękitnego nieba) to nadamy całemu pomieszczeniu niezwykle lekkiego, wręcz ulotnego charakteru.

Przestrzenna panorama w salonie

https://myloview.pl/fototapety/

Fototapety są dekoracjami przeznaczonymi na duże powierzchnie – często na całą ścianę. Dlatego też wiele osób sięga po nie ozdabiając salon czy sypialnię o większym metrażu. W takim otoczeniu zachwycająco prezentują się wzory ukazujące malownicze krajobrazy. Ponieważ ozdoby posiadające właśnie taką tematykę ekspert wspomniał już wcześniej, postanowiliśmy poprosić go o rozwinięcie tego tematu.

– Po fototapety z krajobrazami sięgamy zwykle pragnąc nieco zmodyfikować atmosferę wybranego przez nas wnętrza. Możliwości pod tym kątem mamy sporo – wzory z lasami dodają otoczeniu spokojnej atmosfery, pejzaże marynistyczne nostalgicznego klimatu, a widoki górskie – majestatycznego, a czasem nieco surowego charakteru. Każdy z tych efektów możemy spotęgować wykorzystując właśnie przestrzenne fototapety. Decydując się na takie rozwiązanie powinniśmy pamiętać jednak o kilku kwestiach. Przede wszystkim miejsce w którym umieścimy nasz wzór, musi być dobrze doświetlone. Zazwyczaj odpowiednim wyborem będzie ściana znajdująca się naprzeciwko okna lub balkonu. Po drugie, każda fototapeta przestrzenna – a już zwłaszcza taka, która przedstawia malowniczy krajobraz – powinna być efektownie wyeksponowana. W praktyce oznacza to, iż meble oraz inne wyposażenie, znajdujące się na tej samej ścianie co dekoracja, należy zredukować do absolutnego minimum.

Fototapeta przestrzenna do przedpokoju

Wiemy już w jaki sposób można uatrakcyjnić za pomocą przestrzennych dekoracji duże wnętrza. Co jednak z pomieszczeniami niewielkimi, ciemnymi, o nietypowym kształcie? Czy trójwymiarowe ozdoby są stanie sprawić, iż taka przestrzeń stanie się bardziej komfortowa? Zaproszony przez nas ekspert z Myloview odpowiedział nam na te pytania.

– Tak, również w takich sytuacjach możemy sięgnąć po przestrzenne fototapety. Tym razem interesować powinny nas jednak nie panoramy, a raczej motywy geometryczne. W wielu przypadkach spójnie połączą się one z kształtem danego wnętrza – na przykład podłużnego korytarza – dodając całej przestrzeni charakteru oraz oryginalnego wyglądu. Jeśli naszym celem jest natomiast wizualne ożywienie oraz rozjaśnienie otoczenia, to polecam trójwymiarowe fototapety inspirowane sztuką abstrakcyjną i surrealizmem. Za ich pomocą wypełnimy zbyt ciemne wnętrze żywymi, atrakcyjnymi i często kontrastowymi kolorami.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej