Strona główna Relaks Gran Canaria perełką Wysp Kanaryjskich

Gran Canaria perełką Wysp Kanaryjskich

przez admin
Wyspy Kanaryjskie należące do Hiszpanii to jedna z ciekawszych destynacji oferowanych przez państwa europejskie. Ich wielkim plusem jest położenie, znajdują się bowiem na północno-zachodnim krańcu Afryki, dzięki czemu panują tam bardzo dobre warunki wypoczynku praktycznie przez cały rok. Jedną z najpopularniejszych wysp wśród turystów jest Gran Canaria, która jest bardzo dobrym pomysłem na spędzenie wakacji.

Dla kogo wakacje na Gran Canarii?
Na początku warto zauważyć, że wyspa ta nie jest dla wszystkich. Czemu? Przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce bardzo liberalne jeśli chodzi o akceptowanie różnych związków międzyludzkich, czyli w praktyce par homoseksualnych – zarówno męskich jak i damskich. Stąd jeśli mamy w tej kwestii bardzo stereotypowe podejście lub chcemy wyjechać na wakacje z dziećmi, nie będzie to najlepszy wybór. Więcej o wyspie Gran Canaria znajdziemy na Travelmaniacy.pl, gdzie można znaleźć wiele przydatnych i praktycznych informacji odnośnie nie tylko samego wypoczynku ale także zwiedzania czy atrakcji w okolicy.
Jeśli jednak mamy otwarty umysł i światopogląd, a do tego lubimy dobrze się zabawić, to Gran Canaria będzie bardzo dobrym wyborem.

Hotele
Baza hotelowa na wyspie jest bardzo zróżnicowana. Zdecydowana większość miejscowości turystycznych znajduje się w południowej części wyspy z czego najpopularniejsze są miejscowości takie jak Playa del Ingles, Maspalomas czy Puerto Rico. Dodać należy, że każda z tych miejscowości jest położona w praktycznie innym otoczeniu. I taka właśnie jest Gran Canaria – różnorodna i zaskakująca.

Gdzie na wakacje?
I tak Playa del Ingles to miejscowość położona na równinie z długą na kilka kilometrów i szeroką piaszczystą plażą. Znajdziemy tutaj wiele hoteli znanych sieci o różnym standardzie. CO ważne dla osób, które szukają imprez – jest to miejsce gdzie znajdziemy wiele klubów oraz dyskotek w których zabawa rozpoczyna się mniej więcej około północy i trwa do białego rana. Ci, którym to za mało, mogą jeszcze poszaleć rankiem przy plaży w trakcie afetr beach party.
Maspalomas to z kolei miejsce słynne przede wszystkim ze słynnych wydm, ciągnących się kilka kilometrów wzdłuż wybrzeża i do 2 kilometrów w głąb lądu. Miejsce to wizualnie jest niezwykłe, jednak ma jeden „maknament” dla niektórych. Mianowicie zostało ono opanowane przez naturystów oraz pewna jego część przez pary męsko-męskie, co nie każdemu może się spodobać. Jednak naszym zdaniem warto udać się tutaj choć raz i pospacerować się po wydmach, które robią naprawdę duże wrażenie.
Wspominanie wcześniej Puerto Rico to niewielka miejscowość z plażą, która znajduje się w swojego rodzaju wąwozie skalistych gór z trzech stron i oceanu. Warto tu się dostać chociażby ze względu na bardzo malowniczy port oraz wspomnianą plażę.

Dla Ambitnych
Osoby, które chcą zobaczyć coś więcej niż hotelowy basen i plaże, powinny zdecydować się na odwiedzenie stolicy wyspy (miasta Las Palomas de Gran Canaria), która znajduje się na północy. Można tam dojechać w bardzo prosty sposób korzystając z komunikacji miejskiej.
Warto także wspomnieć o centralnej części wyspy, w której dominują góry. Warunki drogowe nie są tam dość przyjazne, stąd warto wykupić wycieczkę fakultatywną „Jeep Safari”, która pozwoli nam na fascynujące zwiedzenie centralnej części Gran Canarii i jej malowniczych niedużych miejscowości.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej