Strona główna Aktualności Korki? Z rowerem elektrycznym już Cię nie obowiązują

Korki? Z rowerem elektrycznym już Cię nie obowiązują

przez admin

Choć tak bardzo śpieszymy się do zdania egzaminu na prawo jazdy i mamy nadzieje na jak najszybsze rozpoczęcie swojej przygody z samochodami – życie bardzo wcześnie weryfikuje nasze plany. Niestety, wcale nie nauczymy się wszystkiego na kursie i faktyczne umiejętności przyjdą do nas dopiero po latach zbierania doświadczeń. A sama jazda samochodem, choć wygodna i na pewno rozwiązująca wiele problemów – nie jest wcale tak łatwa i przyjemna. Nie mamy tu na myśli nawet samych utrudnień w prowadzeniu auta, a raczej warunków jakie panują na drogach.
 
Kto z nas nie słyszał od swojego taty bądź dziadka powtarzających się historii o ciągle zwiększających się cenach za paliwo i gaz. Koszty utrzymania pojazdu nie należą wcale do najmniejszych i w szczególności na początku naszej przygody z samochodami – mogą sprawiać niemałe kłopoty. Kolejnym problemem jest utrudniona jazda w dużych miastach i wieczny brak miejsc parkingowych. Pozostawienie gdzieś samochodu w centrum miasta, a dodatkowo na przykład w godzinach szczytu – bywa wręcz niewykonalne. Nie wspominając już nawet o kosztach jakie miasto liczy sobie za zajęcie danego miejsca parkingowego. A nikt z nas nie lubi marnowania czasu na wykonanie trzeciego okrążenia wokół budynku, do którego musimy się pilnie dostać.
 
Największym problemem są jednak niewątpliwie zakorkowane ulice. Gdy potrzebujesz przedostać się na drugi koniec miasta na pilne spotkanie bądź wykład na uczelni – bardzo łatwo możesz utknąć w korku, który zastopuje Cię na dobre kilkadziesiąt minut. Nie ma nic bardziej frustrującego niż świadomość, że najprawdopodobniej szybciej dotarłbyś na miejsce tramwajem bądź nawet na piechotę. I właśnie dlatego młodzi ludzie, ale nie tylko, co raz częściej zaczynają szukać innych rozwiązań. Komunikacja miejska nie jest najwygodniejszym środkiem transportu, szczególnie w godzinach, gdy wszyscy wracają z pracy. Co więc pozostaje? Rynek postanowił odpowiedzieć na potrzeby społeczeństwa i sięgnął po bardzo proste rozwiązanie – przekształcił dobrze nam znany sprzęt i usprawnił go tak, żeby mógł służyć nam jako główny środek transportu. O czym mowa? Oczywiście o rowerze elektrycznym. W dalszej części tekstu możesz dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego warto jest w niego zainwestować i za co doceniają go jego użytkownicy.

Oto kilka powodów, dla których rower elektryczny to „must have” do kupienia

otokilkapowodowdlaktorychrowerelektrycznytomusthavedokupienia

Rower elektryczny, rower na akumulator, rower z silnikiem elektrycznym – mogłeś słyszeć o tym urządzeniu pod którąkolwiek z tych nazw i wszystkie one są poprawne. Jest to sprzęt, który stanowi ulepszenie znanej nam z młodszych lat wersji bez silnika. Rowery z silnikiem elektrycznym zyskały możliwość wspierania osoby kierującej w każdym momencie, gdy poczuje ona, że nie ma siły dalej jechać lub chce po prostu odciążyć swoje kolana. Wraz z włączeniem silnika rower elektryczny dostosowuje moc do tempa w jakim pedałujesz. Z konkretnymi modelami możesz łatwo zapoznać się wchodząc na stronę twoja-elektronika.pl/pojazdy-elektryczne/rowery/.

Rower na akumulator cieszy się szczególną popularnością wśród osób, które do tej pory rezygnowały z tego rodzaju transportu ze względu na właśnie problemy zdrowotne bądź podeszły wiek
. Bardzo łatwo jest się zmęczyć, a strach przed koniecznością prowadzenia pojazdu do domu – skutecznie odstraszał takie osoby od podjęcia prób dalszej jazdy. Rowery z silnikiem elektrycznym dają Ci również możliwość dojechania na miejsce spotkania szybciej i z pominięciem jakichkolwiek korków. W każdym mieście istnieją specjalnie wydzielone trasy dla rowerów, więc nie musisz się już martwić o ciągłe zmiany pasów w poszukiwaniu luki na szybszy przejazd samochodem. Pozbywasz się problemu płatnego parkowania, opłat za paliwo i w końcu nie zanieczyszczasz środowiska. Rower z silnikiem elektrycznym ma bardzo wiele zalet, które docenia co raz większa ilość Polaków.
 

Co mówią inni? Rower elektryczny – opinie

comowiainnirowerelektrycznyopinie

Opinie osób, które przetestowały rower elektryczny są zwykle zgodne co do najlepszych producentów i wymieniają w szczególności markę Gazelle i Sparta. Jeżeli jesteś ciekawy tego, jak wygląda ulubiony sprzęt wszystkich Polaków to udaj się na stronę twoja-elektronika.pl, gdzie możesz zapoznać się z jego szczegółowymi parametrami.

Rower elektryczny Gazelle i Sparta zbiera pozytywne opinie głównie ze względu na wysoką jakość wykonania. Jest to bardzo dobry sprzęt, który zapewnia długi czas działania baterii i dzięki temu daje Ci możliwość szybkiej i wielogodzinnej jazdy – bez konieczności przerywania. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy masz w planie dłuższą przejażdżkę. Oczywiście, można znaleźć w dalszym ciągu również takie opinie, które twierdzą, iż rowery elektryczną są niebezpieczne i nie mają żadnego zastosowania. Bardzo często wynikiem takiego rodzaju odczuć jest zakup sprzętu, który był źle wykonany i nie przeszedł odpowiednich testów. Osoby umieszczające takie opinie chciały najpewniej oszczędzić i kupiły swoje rowery elektryczne w bardzo niskiej cenie lub na aukcji o niepewnym źródle. Nie można jednak w ten sposób oceniać ogólnej przydatności sprzętu, gdyż dobra inwestycja zapewnia nam naprawdę przydatne urządzenie.

Rower elektryczny cena

Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za rower elektryczny będzie zależna od tego czy będzie to np. rower składany bądź trójkołowy. Przykładowo, bardzo dobry rower elektryczny 500W kosztuje około 4000-5000zł, więc nie jest to mała cena. Jeżeli zdecydujesz, że faktycznie chcesz zaopatrzyć się w tego rodzaju urządzenie to na pewno warto trochę na niego wcześniej oszczędzić. Wspomniany wcześniej zakup tańszego sprzętu może skutkować o wiele gorszą jakością i licznymi usterkami roweru.

Cena za elektryczny rower składany bądź trójkołowy będzie zależała od mocy jego silnika, pojemności akumulatora czy na przykład dostępnych trybów jazdy. Im więcej ciekawych funkcji posiada rower elektryczny, tak ja w przypadku modelu 500W, tym większa będzie jego cena. Każdy z nas chce jednak zainwestować w takie urządzenie, które będzie sprawne przez lata i nie zepsuje się po tygodniu od jego nabycia. Właśnie dlatego ważne jest, aby nasz zakup był przemyślany i świadomy.

Czy warto kupić rower elektryczny?

czywartokupicrowerelektryczny

Być może znasz już teraz odpowiedź na pytanie czy warto kupić rower elektryczny. Mamy nadzieje, że nasze informacje pomogą Ci podjąć tą niełatwą decyzję. Pamiętaj, że choć teraz może Ci się wydawać, iż zamiana z samochodu na rower jest niewykonalna – wcale nie jest to aż tak trudna sprawa. Już po krótkim czasie zaczniesz doceniać możliwość spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu i brak stresu wywołanego ciągłym staniem w korkach. Pomimo posiadania silnika jest to również bardzo dobre dla twojej kondycji, gdyż zamiast siadać na wygodnym siedzeniu – wykonujesz dodatkowe ćwiczenia fizyczne. Decyzja o zakupie roweru elektrycznego jest dobra i dla Ciebie i dla twojego zdrowia.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej