Strona główna Aktualności Te przedmioty wpływają pozytywnie na rozwój dziecka!

Te przedmioty wpływają pozytywnie na rozwój dziecka!

przez admin

Dzieci rozwijają się różnie, a każde we własnym tempie. Tak jest i ważne, by wszyscy rodzice to zaakceptowali. Istotne jest jednak, by rozwój ten przebiegał harmonijne, dlatego ogromne znaczenie ma tu pojęcie integracji sensorycznej. Integracja sensoryczna to zdolność do odczuwania, rozumienia i grupowania informacji dostarczanych przez zmysły. Jej zaburzenia mogą wywoływać stres zarówno u rodziców jak i u dzieci. Dlatego tak wielu specjalistów zwraca uwagę, by umiejętnie stymulować zmysły, bez pułapki ich przestymulowania. Niezwykle pomocne już pierwszych miesiącach życia dziecka są produkty marki Lullalove. Dlaczego i co takiego mają w sobie te przedmioty? O tym poczytacie poniżej.

Wspieraj integrację sensoryczną niemowlęcia

Nie wszyscy rodzice wiedzą, że rozwój integracji sensorycznej u dziecka można wspierać już od pierwszych miesięcy jego życia. Trzeba tylko pamiętać, by było to przyjemne dla maluszka, w formie zabawy i w miłej atmosferze. Dziecko to bowiem najczulszy barometr, który rozpoznaje wszelkie emocje rodzica, bacznie obserwuje świat i uczy się zasad gdy ma odpowiednie warunki.

Integracja sensoryczna rozpoczyna się u dziecka już w okresie płodowym i trwa do 7 roku życia. Zaburzenia w tym procesie mogą skutkować problemami z rozwojem dziecka i jego zachowaniem.

Kocyk sensoryczny od Lullalove

MiniMRB – szeleścik z serii SuperZabawka MR B to zabawka wspierająca rozwój integracji sensorycznej dziecka, niemal od pierwszych miesięcy jego życia. Szeleścik od Lullalove stworzony został z myślą o najmłodszych dzieciach. Jest wykonany ręcznie z bezpiecznych i miękkich materiałów. Szeleścik został uszyty z kontrastowych kolorów co fantastycznie oddziałuje na zmysł wzroku, ponieważ niewykształcone jeszcze gałki oczne noworodka odbierają tylko wyraźne barwy i bardzo kontrastowe zestawienia.

Zabawka posiada wystające większe i mniejsze elementy – uszka, metki wykonane z różnych materiałów, niektóre dodatkowo dają wrażenia przestrzenne, co świetnie rozwija zmysł dotyku niemowlaka.

Sensoryczny kocyk MR B jest miękki i łatwo go zgnieść, czemu towarzyszy charakterystyczny dźwięk oddziałujący na zmysł słuchu. Zabawka jest bardzo lekka, co sprawia, że może się nią samodzielnie bawić każde niemowlę, które choć trochę potrafi już chwytać.

Superzabawki stworzone przez Lullalove

Sensoryczny kocyk to nie jedyna zabawka, która świetnie wpływa na rozwój integracji sensorycznej u niemowlaków. Marka Lullalove postawiła na produkcję całej serii podobnych produktów, należą do nich: książeczka kontrastowa, piłka-układanka, grzechotka z zawieszką oraz mięciutki termofor-przytulanka, który zdobył ogromną popularność wśród rodziców ze względu na swoją dodatkową funkcję. Największy Mr B, oprócz tego, że jest fantastyczną kontrastową i miłą w dotyku zabawką, pełni również rolę termoforu, który pomaga rodzicom w walce z niemowlęcą kolką.

Jeśli szukasz odpowiedniej zabawki czy prezentu dla niemowlaka, zdecydowanie postaw na sensoryczne produkty marki Lullalove: https://bobomio.pl/lullalove. Są porządnie wykonane, lekkie, miłe w dotyku i delikatnie szeleszczące lub grzechoczące – mają zatem wszystkie niezbędne cechy idealniej zabawki dla maluszka. Ponadto, dzięki możliwości prania w pralce, łatwo utrzymać je w czystości, co z pewnością ma duże znaczenie, szczególnie przy opiece nad noworodkiem.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej