Strona główna Aktualności Pierwsze mobilne USG – Philips Lumify

Pierwsze mobilne USG – Philips Lumify

przez admin

Na rynku co pewien czas pojawiają się rozwiązania, które zmieniają podejście, ale również otwiera nowe ścieżki rozwoju – takim przykładem może być Philips Lumify.

Mobilny ultrasonograf 

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii Philips Lumify jest odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby – a więc smart i mobile. Ale co najważniejsze pomimo zmniejszenia urządzenia nadal dostarcza ono najwyższej jakości m.in. obrazu. To doskonały przykład ulepszenia, ale również wykorzystywania nowoczesnych technologii. To rozwiązanie doskonale pokazuje kierunek w którym zmierzają producenci – ale również co mogą zyskać pacjenci w przyszłości. Ultrasonograf już teraz znalazł zastosowanie m.in. w sporcie (klub piłkarski PSV Eindhoven w celu jak najszybszej diagnozy, nawet podczas przerwy w trakcie meczu), ale korzysta z niego również coraz więcej placówek medycznych w Polsce (przez co pacjenci, którzy muszą przejść badanie mogą liczyć na krótsze terminy). Philips Lumify pomaga także w Państwach, gdzie jest ograniczony dostęp do szpitali.  


Jak działa Philips Lumify

 Główną zaletą tego ultrasonografu jest jego ultramobilność – przez co obrazowanie wybranej części ciała pacjenta może być wykonane dosłownie wszędzie. Do wyboru masz 3 głowice (każda odpowiedzialna za określoną część ciała), to pozwoli uzyskać Ci najwyższą jakość obrazu:

  • L12-4 (doskonale sprawdzi się do oceny stawów, tkanek miękkich, naczyń i płuc)
  • C5-2 (głowica typu, która pomoże ci w ocenie układu moczowego, jamy brzusznej, ale znajdzie również zastosowanie w położnictwie)
  • S4-1 (ostatnia głowica pozwoli na badanie ECHO, FAST, oraz ocenę stanu brzucha)

Odpowiedni dobór zapewnia duży komfort i gwarancję dobrego obrazu. Chcesz uzupełnić informacje? Sprawdź stronę producent Philips i dowiedz się więcej https://www.philips.pl/healthcare/sites/lumify   

3 kroki do badania

Aby wykonać badanie ultrasonografem przed Toba dosłownie trzy kroki i już możesz działać:

  • po pierwsze musisz pobrać aplikację mobilną Philips Lumify na swój smartfon lub tablet. Pobierz ją ze sklepu Google Play (system operacyjny Android).
  • po drugie podłącz mobilną głowicę USG do swojego urządzenia (tablet/smartfon) – jedyne co musisz posiadać to port USB
  • po trzecie aplikacja ustawi poprawny preset obrazowania, a Ty możesz przejść do badania 

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej