Strona główna Aktualności Zwierzę dla dziecka

Zwierzę dla dziecka

przez admin

Każde dziecko prędzej czy później przechodzi etap chęci posiadania zwierzątka, szczególnie jeśli jest jedynakiem. Nic dziwnego – potrzebuje towarzysza do wspólnych zabaw. Rodzice większości z nich zgadzają się na pupila dla swojej pociechy, bo rozumieją potrzeby dziecka i wiedzą, że zwierzak będzie dla niego nie tylko przyjacielem, lecz również nauką odpowiedzialności i samodzielności. Czym jednak powinni się kierować podczas wyboru? Czy tylko zachcianki dziecka mają znaczenie? Czy powinni ulegać presji swojego dziecka? Oto kilka rad, na co powinni zwrócić uwagę.

Pies – najlepszy przyjaciel człowieka
O piesku marzy chyba każde dziecko. Nie każde jednak zarówno przez możliwości finansowe, mieszkaniowe czy czasowe będzie go mieć. Pies to ogromna odpowiedzialność, na którą piszą się przede wszystkim rodzice, którzy to będą przecież go utrzymywać i dbać o to, by nie działa mu się krzywda. Dziecko w odpowiednim wieku może oczywiście zająć się zabawą, drobną pielęgnacja i karmieniem, ale jak to dzieci maja w zwyczaju, nie zawsze będzie o tym przecież pamiętać. Kupując swojemu dziecku psa, decydujesz się więc na spacery, wizyty u weterynarza i uzupełnianie misek. Zyskujesz jednak znacznie więcej – nowego członka rodziny, który pozostanie Ci wierny i będzie kochał całe stado (rodzinę) do końca swojego psiego życia.
jak wybrać zwierzę dla dziecka
Kot – niezależny towarzysz
Jeśli chodzi zaś o drugie najbardziej popularne zwierzę domowe, sprawa wygląda trochę inaczej. Należy pamiętać, ze koty to kapryśne stworzenia. Równie oddane i kochające, lecz na swój koci sposób. To zdecydowanie nie pupile dla małych dzieci, które mają w zwyczaju szarpanie za ogon i ściskanie z całej siły. Psom to nie przeszkadza, jednak koty mogą zareagować niesamowicie nerwowo. Nie są więc doradzane rodzinom z małymi dziećmi.
Mały pupil, mniejszy problem
Małe zwierzątko to z zasady znacznie mniej obowiązków. Jeśli więc twoje dziecko do tej pory nie miało jeszcze styczności z żadnym zwierzęciem domowym może warto zacząć od chomika, papugi lub rybek? Chociaż nie sposób ich przytulić i pobiegać z nimi po łące, dzięki ich obecności dziecko nauczy się odpowiedzialności, a może nawet zrodzi się w nim nowa pasja, np. miłość do akwarystyki? Chociaż to ostanie hobby jest odrobinę kosztowne (https://www.naszezoo.pl/pl/c/Akwarystyka/264) może dzięki temu pomóc dziecku nauczyć się oszczędzania i dysponowania swoimi oszczędnościami.
Niezależnie więc od tego, czy Ty w jego wieku miałeś pupila, plusów takiej przyjaźni jest znacznie więcej niż minusów, warto więc byś sprawił swojemu dziecku małego domowego przyjaciela.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej