Strona główna Makijaż Smokey eyes w kilka minut

Smokey eyes w kilka minut

przez admin
Tak zwane przydymione oko od wielu sezonów jest hitem wieczornego, eleganckiego, a zarazem imprezowego makijażu. Smokey eyes są uwodzicielskie, tajemnicze, przyciągają spojrzenia i są niesamowicie efektowne. Nic więc dziwnego, że makijaż ten jest tak uwielbiany przez większość kobiet.
Wersji przydymionych oczu możemy zliczyć całą masę. Począwszy od tych klasycznych, łagodnych w jasnych kolorach, poprzez letnie jeszcze, wielobarwne odcienie, na ciemnym, wieczorowym makijażu kończąc. Okazuje się, że aby osiągnąć efekt każdego z wariantów, trzeba włożyć w makijaż tak samo wiele precyzji. O ile przy jasnych kolorach pewne niedociągnięcia nie są tak bardzo zauważalne, o tyle defektów powstałych przy malowaniu ciemnymi barwami nie ukryjemy. Stąd też niezwykle ważne jest, aby makijaż wykonany został w sposób perfekcyjny.

Jak to się robi?

Aby osiągnąć pożądany efekt potrzebujemy kredki do oczu, cieni do powiek z aplikatorem oraz pędzelkiem, tuszu do rzęs, odrobinę cierpliwości i parę poniższych wskazówek. Zasada pierwsza – aby ładnie rozprowadzić cień na powiece, wcześniej nanieś cienką bazę w postaci cielistego pudru. Sypkim pudrem zaś, warto oprószyć także szersze okolice oka. Zabieg ten pomoże w razie pobrudzenia policzków bez konsekwencji zwyczajnie strzepnąć nieproszony cień wraz z nadmiarem pudru. Jeśli nie puder, to równie pożyteczny będzie korektor. Naniesiony z pomocą gąbeczki na zabrudzone punkty błyskawicznie zetrze niepożądane drobinki cieni.

Rozpoczynamy malowanie! Wszystko z pomocą kredki, którą obrysowujemy górną oraz dolną powiekę. Następnie na całą jej powierzchnię nakładamy koniecznie matowy cień, rozcierając go, aby uzyskać efekt popularnie zwanego przydymionego oka. Jaśniejszym kolorem zaś pociągnijmy powierzchnię od miejsca załamania powieki ku linii łuku brwiowego. Jednocześnie punkty załamujących się powiek powinny być podkreślone jak najciemniejszym i bardzo wyrazistym odcieniem. Nie zapomnijmy także o dolnej części oka, którą także należy podkreślić roztartymi ciemnymi drobinkami cieni. Ciemna maskara stanowi dopełnienie całego makijażu.

Makijaż nie dla każdego

Mimo wszystko smokey eyes mogą czasami wiele stracić na efektowności. Zbyt wyraźnie nakreślone kreski spowodują, że makijaż będzie ciężki i sztuczny. Z kolei w połączeniu z mocnym makijażem ust przymglone oczy odbierać będziemy jako iście teatralną maskę. Z tego typu makijażem uważać muszą też osoby z głęboko osadzonymi oczyma. Przymglone oczy w tym przypadku jeszcze bardziej to uwydatnią. Zazwyczaj też panie bezpiecznie obracają się w ciemnych barwach smokey eyes. Bardziej odważne, kolorowe propozycje wyglądają równie fantastycznie. Kreatywność jest więc jak najbardziej wskazana. Improwizować możemy do woli.

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej