Strona główna Uroda Jak zadbać o wrażliwą skórę wokół oczu zimą?

Jak zadbać o wrażliwą skórę wokół oczu zimą?

przez admin
Choć prawie wszystkie bez wyjątku pamiętamy o tym, by podczas codziennej pielęgnacji stosować krem do twarzy, zaskakująco niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, że ochrony wymaga również cienka skóra wokół oczu, zwłaszcza w okresie zimowym. Dowiedz się, jak zatroszczyć się o korzystny wygląd tej strefy.
Zanim udamy się do drogerii po wybór najlepszego środka, który zabezpieczy naszą skórę przed niskimi temperaturami, powinnyśmy uzmysłowić sobie jedną kwestię. Przede wszystkim, nie starajmy się znaleźć kosmetyku uniwersalnego, który zastąpi nam oddzielne produkty przeznaczone do pielęgnacji twarzy oraz okolicy powiek. Lepszym pomysłem będzie sięgnięcie po propozycje kosmetyczne marek o wieloletnim doświadczeniu, np. po krem pod oczy L’Oreal.
Poza ochroną przed mrozem wybrany przez nas środek powinien być również dostosowany do naszego wieku oraz zapewniać odpowiednie nawilżenie. Młodsze panie nie potrzebują kremu pod oczy wzbogaconego o substancje silnie regenerujące, dlatego mogą sobie pozwolić na zakup produktów o lekkiej konsystencji, nieobciążającej delikatnej strefy. Z kolei skóra dojrzała polubi się z kosmetykami o treściwej formule, zawierającej składniki, które odżywią ją i pomogą odzyskać sprężystość.
Zapomnij o lenistwie!
Właściwie dobrany krem pod oczy spełni swoje zadanie jedynie wtedy, gdy będziemy pamiętać o tym, by stosować go regularnie, najlepiej dwa razy dziennie – wieczorem,
po zmyciu makijażu oraz rankiem, po odświeżeniu twarzy, zanim nałożymy make-up. Nocą możemy pozwolić sobie na nałożenie grubszej warstwy produktu i poczekać, aż się wchłonie. Rano, spiesząc się do pracy lub na uczelnię, zależy nam na czasie, dlatego zaaplikujmy krem pod oczy oszczędniej, by nie zrolował się pod korektorem czy podkładem.
 
Ważny jest również sposób, w jaki nakładamy specyfik na dolne i górne powieki. Nie wcierajmy go, tylko delikatnie wklepmy w okolice oczu, tak, by nie rozciągnąć delikatnej skóry. Najlepiej zrobić to opuszkami wskazujących palców w celu uzyskania równomiernej warstwy.
Piękna nie tylko zimą
Używanie kremu pod oczy powinno stać się naszym nawykiem pielęgnacyjnym nie tylko w okresie zimowym, lecz także podczas pozostałych pór roku. Nawet jeśli wydaje nam się, że nie potrzebujemy tego rodzaju ochrony, bo jesteśmy zadowolone z wyglądu naszej skóry, to pamiętajmy, że z każdym rokiem traci ona jędrność oraz powstają na niej kolejne niechciane zmarszczki, dlatego warto zapobiec tym procesom wtedy, gdy są w fazie początkowej.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej