Strona główna Uroda Rozstępy na piersiach – przyczyny, profilaktyka, usuwanie

Rozstępy na piersiach – przyczyny, profilaktyka, usuwanie

przez admin

Skąd biorą się rozstępy na piersiach? Najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania, kiedy to ciało dziewczynki dość intensywnie przeobraża się, przyjmując kobiece kształty oraz w okresie ciąży, kiedy to piersi powiększają się dość znacznie w ramach przygotowań do czekających ich zadań. Piersi zawierają sporo tkanki tłuszczowej, toteż bardzo silnie reagują również na chudnięcie i tycie.

Co z tym fantem zrobić?
Akceptować? Niekoniecznie, tym bardziej że zarówno do okresu dojrzewania, jak i do powiększania piersi w czasie ciąży możemy się przygotować i zabezpieczyć skórę przed rozstępami nieco wcześniej. Nad własną wagą też możemy zapanować.

Jak zabezpieczyć piersi przed rozstępami?
Przede wszystkim zadbać o to, by utrzymywać stałą wagę. Wszelkie wahania wagi, a szczególnie drakońskie diety odchudzające wyniszczają organizm do tego stopnia, że skóra traci wrodzoną elastyczność i wytrzymałość. Zamiast pozostawać elastycznym i wytrzymałym pancerzem pęka, zdawałoby się bez powodu. Zjawisku temu możemy zapobiec i powinnyśmy to robić. Wiedząc, że nasze piersi będą rosnąć, tj. wchodząc w okres intensywnego dojrzewania, zachodząc w ciążę, czy przybierając na wadze z jakichś powodów, powinnyśmy skórę dodatkowo wzmocnić. Przede wszystkim należy przyjrzeć się diecie pod kątem ilości dostarczanego organizmowi białka. Tym, co utrzymuje skórę w dobrej kondycji, są włókna białkowe, jeśli w pożywieniu białka zabraknie włókna te mogą być słabe lub niepełnowartościowe i w efekcie skóra straci swoją podatność na rozciąganie. Kolejną, bardzo istotną kwestią, jest regularność posiłków. Pamiętajmy, że brak pożywienia w porze, gdy organizm tego wymaga, wiąże się ze stresem i wydzielaniem do organizmu kortyzolu. Kortyzol uszkadza włókna nadające skórze elastyczność – ten czynnik też należy więc wyeliminować.

Gdy już zadbamy o dietę, a właściwie równolegle ze zmianą nawyków dietetycznych i składu posiłków powinnyśmy zadbać o skórę od zewnątrz, dostarczając jej substancji stymulujących wytwarzanie włókien kolagenowych i elastynowych, nadających skórze odpowiednią wytrzymałość i wilgotność, poprawiających zdolności regeneracyjne i odporność. Substancje te zawarte są w kremach przeciwko rozstępom. Kosmetyki tego typu wcale nie są drogie, a nawet jeśli kosztują kilkadziesiąt złotych, są na tyle wydajne, że wystarczą na dość długo. Warto w nie zainwestować rezygnując na przykład z używek lub śmieciowego jedzenia. Taka inwestycja na pewno się opłaci.

Gdy już się pojawią…
Może zdarzyć się i tak, że pomimo wdrożenia programu profilaktyki przeciwko rozstępom nieestetyczne prążki, tak czy inaczej, się pojawią. Co robić w takiej sytuacji? Należy kontynuować wcześniejszy program łącznie ze stosowaniem kosmetyków takich jak Revitol Stretch Mark. Jeśli rzeczywiście się staramy rozstępy powinny zniknąć bez śladu, bo świeże prążki (czerwone rozstępy) są usuwalne. Jeśli na tym etapie się poddamy, rozstępy utrwalą się i wtedy pozostanie nam jedynie ich maskowanie bądź też usuwanie laserowe lub chirurgiczne.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej