Strona główna Relaks Sposoby na ekspresowe odprężenie w pracy

Sposoby na ekspresowe odprężenie w pracy

przez admin
Z pewnością niejednokrotnie narzekasz na bolący kark, mięśnie czy oczy w trakcie pracy. Dowiedz się jak szybko odprężyć się w pracy.

Ostatnio stres coraz częściej gości w naszym życiu. Najtrudniej jest pozbyć się go w pracy. Stał się już bowiem nieodłącznym towarzyszem każdego firmowego dnia. A przecież to właśnie miedzy innymi stres jest przyczyną większości chorób, siejąc istne spustoszenie w naszym organizmie. Cudów oczywiście nie ma, nie łudźmy się, że unikniemy stresu i cieszyć będziemy się beztroską. Ze stresem podobno trzeba nauczyć się żyć, panując nad nim, przejmując kontrolę, starając się minimalizować negatywne skutki działania stresu. Będąc w pracy więc, odetchnij chwilę i poświęć kilka minut na relaks i odprężenie. Dzięki kilku sprytnym trikom rozluźnisz spięte mięśnie i nabierzesz sił do realizacji kolejnych działań.

Na koncentrację

Jeśli po wielu godzinach pracy chcesz odzyskać koncentrację oraz świeżość i jasność myślenia, spróbuj opuszkami, a następnie całymi palcami popukać powierzchnię głowy. Czynność ta doskonale poprawi dopływ krwi do mózgu.

Uciskanie

Wiele osób praktykuje usuwanie stresu z pomocą ucisku miejsca znajdującego się pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Wystarczy pozostać w ucisku około 1 minuty, przechodząc do kolejnych, następnych punktów pomiędzy wszystkimi palcami.

Relaks dla oczu

W wyniku wytężonej pracy najczęściej cierpią nasze oczy narażone na wielogodzinne działanie promieni monitora. Dla odprężenia mięśni oczu pomocne będą masaże punktu między brwiami oraz lekkie uciskanie.

Masaż uszu

Podobno zbawienny wpływ na zmęczenie ma masaż ucha. Jest to miejsce, uciskanie opuszków którego ma bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz rześkość organizmu. Wystarczy uchwycić je delikatnie i powoli masować, uciskając tak około 1-2 minuty. Taki masaż nie tylko stanowi idealny sposób na odprężenie organizmu, ale wykonany przed snem spowoduje, że lepiej będzie ci się spało.

Na bolące mięśnie karku

Wielokrotnie skutkiem stresu i napięcia oraz niezmiennej pozycji siedzącej prze komputerem jest zdrętwienie mięśni karku. Jest na to świetny sposób. Wystarczy, jeśli lekko pochylisz głowę do przodu, a następnie delikatnie złapiesz skórę na karku. Spróbuj wytrzymać tak kilka sekund, po czym powtórz jeszcze to ćwiczenie kilka razy. 

Patrycja Bednarek

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej