Strona główna Relaks Istria – mały wielki półwysep

Istria – mały wielki półwysep

przez admin
Podróż samochodem z południa Polski w to niezwykłe miejsce trwa tyle samo, co podróż nad Bałtyk. I to chyba jedyne podobieństwo. 
Istria, niewielki półwysep niemal w całości należący do Chorwacji, to wymarzone miejsce na wakacyjny wypoczynek. Białe skały schodzą wprost do lazurowego morza, które w zależności od pory dnia raz jest idealnie gładkie i przezroczyste, raz ciemne i lekko wzburzone. Kamieniste lub piaszczyste plaże zachęcają do błogiego leniuchowania, a wyśmienita kuchnia zapewnia niebywałe doznania smakowe. Wakacje? Istria! Istria  pełna jest fascynujących zabytków (Pula, Rijeka, Rovinj), przepięknych krajobrazów, punktów widokowych zapierających dech w piersiach. W rozgrzanym powietrzu wibrują zapachy dojrzewających mandarynek, oliwek, owoców morza oraz… morskiej bryzy. Istria jest na tyle mała, że podczas wakacyjnego pobytu można ją zjechać wszerz i wzdłuż, zaglądając po kolei do wszystkich urokliwych miasteczek, ale na tyle różnorodna krajobrazowo, że nie można się nią nasycić i nacieszyć.

Dla każdego coś dobrego
Dobrze czują się wszyscy: single, zakochane pary oraz rodziny z małymi dziećmi. Co dnia można ruszyć przed siebie i poznawać urokliwe zakątki, podróżować promem – albo mostem – na pełną księżycowych krajobrazów wyspę Krka czy… nie ruszać się z plaży i podziwiać błękitną przejrzystą wodę oraz mieszkańców przybrzeżnych basenów: rozgwiazdy i kraby. Istria jest piękna i inspirująca. Ważne, aby na czas pobytu na tym niesamowitym skrawku Europy znaleźć stosowny wakacyjny dom. Właśnie samodzielny dom albo apartament to najlepsze rozwiązanie – nie wielki anonimowy hotel, a lokal, który zapewnia samodzielność, intymność i niezależność. Z takiego wakacyjnego domu chętnie rusza się w podróż po Istrii. Bo wakacje na Istrii to jednak przede wszystkim wakacje w ruchu.
Na Istrię wróć
Wybrzeże Adriatyku jest godne najwyższego podziwu: nieraz zatrzymacie się, aby podziwiać niesamowite widoki. Wyspy, wysepki, malowniczo usytuowane miasteczka od Puli przez Rabac po Porec, archipelag Brijuni – chciałoby się tak jechać i jechać albo nie schodzić z pokładu jachtu. Istria to jedno z tych miejsc, w które wracać można nieskończenie wiele razy, za każdym znajdując coś wspaniałego, niezapomnianego i pięknego. Starożytna architektura i nowoczesne hotele; barwy, od których może zakręcić się w głowie; smaki, zapachy… Nie ma wątpliwości, że powroty na Istrię to powroty wytęsknione i wyczekiwane. Odpowiednio wcześnie rezerwując wakacyjny dom w Chorwacji na Istrii gwarantujemy sobie wakacje marzeń.
Wakacje w Chorwacji – region Istria – sprawdź ofertą noclegów tutaj.

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej