Strona główna Dziecko Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas podróży samochodem?

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas podróży samochodem?

przez AlejaKobiet.pl

Świeżo upieczeni rodzice chcący podróżować samochodem ze swoimi pociechami stają przed dylematem wyboru odpowiedniego dla ich potrzeb fotelika dla dziecka. Po czym poznać bezpieczne foteliki samochodowe? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Co mówią przepisy?

W świetle obowiązujących przepisów, dzieci o wzroście poniżej 150 cm, co do zasady muszą korzystać z fotelika, nawet do osiągnięcia dorosłości. Tym samym zniesiona została wcześniejsza granica wieku – 12 lat, która zwalniała rodziców bądź opiekunów dzieci z obowiązku używania fotelika samochodowego. W przepisach mowa jest o foteliku bezpieczeństwa dla dziecka lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci, zgodnym z masą i wzrostem dziecka oraz właściwymi warunkami technicznymi określonymi w przepisach Unii Europejskiej lub w regulaminach EKG ONZ dotyczących urządzeń przytrzymujących dla dzieci w pojeździe.

Wygoda i bezpieczeństwo

Dobór odpowiedniego fotelika dostosowanego do wieku dziecka to bardzo istotna sprawa. Zależy od niej zarówno wygoda dziecka, ale także – co jeszcze ważniejsze – bezpieczeństwo. W trosce zatem o zdrowie i komfort naszej pociechy warto zainwestować w sprzęt najwyższej jakości. Dobrej jakości fotelik samochodowy wykonany z solidnych materiałów to kluczowa sprawa, bez względu na to, czy dziecko podróżuje z nami jedynie na krótkich dystansach między domem a przedszkolem, czy też towarzyszy nam w dalszych eskapadach. Współczesne foteliki samochodowe wykonane są z materiałów spełniających najwyższe standardy, będących gwarantem zarówno wygody jak i bezpieczeństwa. Warto zapoznać się szczegółowo z ofertą fotelików, np. na stronie www.babyhit.pl gdzie znajdziemy szeroką gamę produktów najwyższej jakości, aby dokonać możliwie najlepszego wyboru.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik?

Fotelik samochodowy, taki jak np. https://babyhit.pl/pol_m_Foteliki-samochodowe_Foteliki-samochodowe-9-25-kg-171.html powinien być przede wszystkim dobrze dopasowany do profilu siedziska w samochodzie. Należy sprawdzić jego stabilność po zamontowaniu, gdyż kołyszący i przesuwający się fotelik może stanowić duże zagrożenie. Bardzo ważnym elementem fotelika są pasy bezpieczeństwa. Uznaje się, że najbezpieczniejsze są pasy 5-punktowe, posiadające dodatkowy pas biodrowy. Jeśli chodzi o montaż fotelika w samochodzie to najpopularniejszym rozwiązaniem jest montaż fotelika za pomocą pasów bezpieczeństwa. Niektóre foteliki mogą być też montowane za pomocą systemu ISOFIX, który zapewnia jeszcze lepszą stabilizację i zespolenie fotelika z samochodem. Pasy bezpieczeństwa powinny być jednocześnie wygodne (miękkie), ale i wytrzymałe. Warto też zwrócić uwagę na materiał wewnętrzny z jakiego wykonane są foteliki samochodowe. Tworzywo powinno być odpowiednie dla delikatnej skóry dziecka.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej