Strona główna Aktualności Scrapbooking – hobby stare jak świat

Scrapbooking – hobby stare jak świat

przez AlejaKobiet.pl

Od wielu już lat w świecie rękodzieła, kreatywności i robótek ręcznych, rekordy popularności bije maszynka do wycinania i wytłaczania wzorów Big Shot. Chyba każdy, kto pasjonuje się scrapbookingiem i innymi pokrewnymi metodami kreatywnego wykorzystania papieru, marzy o takim urządzeniu. Może się wiec ono okazać strzałem w dziesiątkę, kiedy planujemy zakup prezentu dla kogoś z duszą artysty. Ale do czego dokładnie służy ta maszynka firmy Sizzix?

Rękodzieło – kreatywna pasja

Mimo swojej obcobrzmiącej nazwy, scrapbooking to nic innego, jak kreatywne ozdabianie albumów, pamiętników oraz notesów. A także tworzenie ręcznie robionych kartek okolicznościowych, zaproszeń, karnecików oraz wszelkie inne „robótki ręczne” z użyciem papieru, oraz innych materiałów dekoracyjno-ozdobnych. Ale czy do tak, wydawałoby się, prostego hobby potrzeba czegoś więcej niż papieru, nożyczek oraz kleju?

Rękodzieło zdobywa coraz większe grono swoich wielbicieli. Zarówno wśród samych osób tworzących, jak i konsumentów, którzy doceniają niepowtarzalny urok ręcznie zdobionych przedmiotów. Wielu artystów zaczyna tym samym dostrzegać, że scrapbooking nie musi być jedynie pasją, ale i dodatkowym źródłem zarobku. Wówczas pracę ułatwić im może właśnie maszynka Big Shot od firmy Sizzix.

Maszynka Sizzix Big Shot – do czego dokładnie służy?

Celem urządzeń Big Shot jest ułatwienie pracy rękodzielnikom. Dzięki nim wszelkie prace przebiegają szybciej i sprawniej. Maszynka Sizzix pomaga bowiem wycinać skomplikowane wzory lub też wytłaczać je na papierze, tekturze, a nawet na filcu. Dzięki niej prace są schludne i powtarzalne, co bardzo istotne, gdy zależy nam np. na wykonaniu serii identycznych zaproszeń ślubnych, czy też kartek okolicznościowych. To łatwe w obsłudze narzędzie, którym posługiwać mogą się nawet najmłodsi.

Działanie maszynki Sizzix Big Shot jest zbliżone do tego, jak działa magiel do prania lub urządzenie do makaronu. Wystarczy przepuścić przez nie tak zwaną „kanapkę”, co w języku rękodzielników oznacza pakiet składający się z papieru, który chcemy wyciąć lub wytłoczyć oraz wykrojnika albo folderu do embossingu (czyli wytłaczania).

Maszynka do wycinania i wytłaczania Big Shot firmy Sizzix to doskonały pomysł na prezent dla każdego miłośnika prac DIY. Świetnie sprawdzi się dla zaawansowanych, profesjonalnych rękodzielników. A także dla początkujących i najmłodszych pociech, które dopiero zaczynają swoją przygodę w świecie kreatywności. Urządzenie to dostępne jest w kilku wersjach, solo (Big Shot Only) lub w zestawie z promocyjnymi wykrojnikami i folderami do wytłaczania.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej