Strona główna Aktualności Masaż twarzy – zalety, które warto znać

Masaż twarzy – zalety, które warto znać

przez AlejaKobiet.pl

Chętnie korzystamy z zabiegów masaży, ponieważ przynoszą one ukojenie ciału i umysłowi. W ten sposób pozbywamy się napięcia, uwalniamy od stresu, rozluźniamy swoje ciało, dzięki czemu lepiej funkcjonujemy na co dzień. Do wyboru mamy różne rodzaje masaży, a jednym z nich jest zabieg obejmujący twarz.

Dlaczego warto postawić na masaż twarzy? Jakie efekty przynosi, dla kogo jest wskazany, a kiedy lepiej z niego zrezygnować?

Masaż twarzy to korzyści dla skóry

Masując twarz zyskuje skóra. Po ukończeniu 25 roku życia, niestety, kończy się produkcja kolagenu, co sprzyja pogarszaniu się kondycji skóry. Jest ona mniej napięta, zmniejsza się jej elastyczność, a to wszystko przejawia się w występowaniu coraz to nowych zmarszczek, poczynając od tych płytkich, a kończąc na głębokich bruzdach.

Ograniczona produkcja kolagenu i elastyny przekłada się na łatwiej powstające opuchnięcia na twarzy, szczególnie nielubiane worki pod oczami. Twarz jest mniej promienna, nie wygląda na zdrową, a z taką cerą trudno o dobre samopoczucie.

Decydując się na regularny masaż twarzy można znacząco poprawić jej kondycję oraz spowolnić zmiany, które wynikają głównie z procesów starzenia się organizmu, a także ze względu na działające czynniki zewnętrzne, w tym zanieczyszczenia powietrza.

Podczas masażu twarzy dochodzi do poprawy krążenia w skórze. Dzięki temu jest ona lepiej odżywiona i dotleniona, a stosowane podczas codziennej pielęgnacji kosmetyki są lepiej wchłaniane. Pochodzące z nich substancje odżywcze wnikają głębiej w warstwy skóry, co znajduje odzwierciedlenie w poprawie jej kondycji.

masaż twarzy

Masaż wykonywany samodzielnie czy w gabinecie?

Masowanie twarzy można wykonywać samodzielnie, np. podczas wieczornej pielęgnacji, po zastosowaniu kosmetyków na noc. Jeszcze skuteczniejszy, a do tego gwarantujący pożądane efekty, jest masaż podejmowany w specjalistycznym gabinecie. Odpowiedniego miejsca do wykonania takiego zabiegu można poszukać na stronie https://gabinetymasazu.pl/.

Obie opcje przynoszą sporo korzyści. Samodzielnie wykonywany masaż nie jest wymagający, a do tego nic nas nie kosztuje. Ten podejmowany w specjalistycznym gabinecie oznacza profesjonalne podejście, najlepsze efekty, a do tego możliwość zafundowania sobie odpoczynku i relaksu w wyjątkowej atmosferze, która wpływa na samopoczucie psychiczne.

Jak często wykonywać masaż twarzy?

Masowanie twarzy najlepiej wykonywać kilka razy w tygodniu. Jeśli skóra jest bardzo cienka i wrażliwa, wystarczy raz w tygodniu. Można się zdecydować na masaż wieczorny, podczas pielęgnacji, bądź w dowolnym innym momencie w ciągu dnia, np. rano, aby pobudzić skórę i nadać cerze promiennego wyglądu.

Warto pamiętać o tym, że efekty przynosi regularnie przeprowadzany masaż, trwający około kilku do dziesięciu minut jednorazowo.

Wskazania i przeciwwskazania

Z masażu twarzy może skorzystać każdy, kto docenia efektywną pielęgnację skóry, chce uzyskać efekt odmłodzenia oraz liczy na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Zabieg ten jednak nie jest polecany, gdy skóra twarzy zmaga się z trądzikiem lub występuje opryszczka. Przeciwwskazania obejmują ponadto stany nowotworowe, infekcje jamy ustnej i gardła, powiększone węzły chłonne, stany gorączkowe, zakrzepicę, miażdżycę, zapalenie żył czy wysokie ciśnienie. Nie jest on również polecany kobietom w ciąży i karmiącym.

Jeśli nie zmagamy się z żadnymi z wymienionych schorzeń, chcemy zadbać o cerę i poprawić nie tylko jej stan, lecz również swoje samopoczucie, postawmy na regularny masaż twarzy.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej