Strona główna Aktualności Konik na biegunach – obowiązkowa pozycja w kolekcji zabawek

Konik na biegunach – obowiązkowa pozycja w kolekcji zabawek

przez AlejaKobiet.pl

Jedna z najpopularniejszych zabawek od wielu lat. Pomimo długiej obecności na rynku, wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie konsumentów. Kocha ją bezwarunkowo każde dziecko, i każde chce ją mieć. Niezawodny, ponadczasowy i wyjątkowy. Konik na biegunach to zabawka, na której bawili się już nasi pradziadkowie. Obecnie na rynku istnieje wiele propozycji z dodatkowymi funkcjami. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru bujanego konika?

Bezpieczeństwo

Przede wszystkim przy zakupie konika na biegunach musimy zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Powinna być solidnie wykonana i stabilna. Podczas zabawy zarówno dziecko jak i rodzic muszą czuć się komfortowo. Kluczowym parametrem jest wysokość konika. Wysokość siodełka waha się od 27cm do 60cm. Należy dobrać zabawkę pod wzrost dziecka tak, by swobodnie mogło wchodzić i schodzić z ukochanego pluszaka. Dodatkowo konik na biegunach powinien mieć zakończenia płóz, które zatrzymają zbyt mocno rozbujane dziecko. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Rozwój dziecka

Oprócz świetnej zabawy i przeżywania nieskończonych przygód, konik na biegunach rozwija naszą pociechę. Bujanie się w przód i w tył to trening zdolności motorycznych, koordynacji i równowagi. Rodzice najczęściej wybierają zabawki, które bawią i uczą. Nic dziwnego, ponieważ każdy z nas chce, aby dziecko prawidłowo się rozwijało.

Prezent

Bardzo często nie mamy pomysłu co sprawiłoby dużą frajdę dziecku, które chcemy obdarować. Co gorsza, dzieci teraz posiadają okazałe kolekcje zabawek. Prosty konik na biegunach będzie strzałem w dziesiątkę. Chyba nie ma na świecie dziecka, które nie pokochało by tej zabawki od pierwszego wejrzenia.

Wyobraźnia

Pokoik dziecka, a w nim Maluch, który ma ogromną chęć poznania świata. Jest ciekawy każdej nowej rzeczy, chce dotykać, słuchać, smakować. Konik na biegunach zabierze nasze dziecko w dalekie podróże. To zabawka odpowiednia zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Jest wspaniałym kompanem wszystkich zabaw. Chłopiec będzie wygrywał na nim wszystkie bitwy, a dziewczynka będzie odbywać spacery wokół swego zamku.

Interaktywność

Żyjemy w dobie technologii. Nic więc dziwnego, że zagościła ona także w konikach na biegunach. Potrafią wydawać odgłosy galopu czy rżenia. Dzięki temu, nasz maluch będzie czuł się jak na realnym koniku, co tylko spotęguje jego radość z zabawy.

Drewno

Zupełnym przeciwieństwem konika interaktywnego jest konik drewniany. Coraz popularniejszy wśród klientów. Właśnie takiego rodzice mieli w dzieciństwie. Prosty, drewniany koń, bardzo często na sprężynie. Co więcej, to pozycja bardzo często wybierana przez osoby dbające o ekologię i środowisko naturalne. Świetna pozycja dla osób kochających minimalizm. Koniki wykonane są z drewna najwyżej jakości, są miękkie w dotyku i całkowicie bezpieczne.

Rodzaje

Konie na biegunach wysypują w różnorodnych kolorach. Białe i różowe – stworzone dla dziewczynek.  Czarne i brązowe – idealne dla chłopców. Konik pokryty jest mięciutkim pluszem, który wprawi w zachwyt każde dziecko. Posiadają realistyczne siodła wykonane z różnych materiałów wedle preferencji. Pluszowe, z ekoskóry. Każda zabawka posiada okazałą grzywę, którą można czesać czy pleść z niej warkoczyki, co szalenie istotne w przypadku każdej dziewczynki.

Koników bujanych na rynku można znaleźć całą masę. Jednak wybór tego jedynego, zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań dziecka a także rodziców, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i prawidłowego rozwoju. Bez wątpienia konik na biegunach to ulubiona  zabawka, którą czule wspomina się przez wiele lat.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej