Strona główna Aktualności Jak wybrać dobrą maseczkę? Przegląd dostępnych ofert

Jak wybrać dobrą maseczkę? Przegląd dostępnych ofert

przez AlejaKobiet.pl

Jest to przykre, jednak w związku z kryzysową sytuacją w dobie pandemii i cyklicznie powracającym obowiązku ograniczania kontaktów społecznik, pewne środki ochronne stały się artykułem uznawany za wręcz obowiązkowy element podręcznego wyposażenia. Przykładem takiego produktu są maseczki FFP3, spełniające konkretne standardy, będąc przystosowane do ochrony zdrowia. W dzisiejszych czasach nie trudno jest odszukać szereg zróżnicowanych ofert obejmujących tego typu wyposażenie, jednak należy zadawać sobie sprawę z tego, że nie każda z nich spełni stawiane jej oczekiwania. Czym w takim razie kierować się w wyborze maseczki FFP3? Może być to mniej oczywiste, niż się wydaje!

Najważniejsze kryteria w wyborze maseczki FFP3 – o czym pamiętać?

Zapoznając się z dostępnymi maseczkami FFP3, zaobserwować można pewną rozbieżność cenową pomiędzy konkretnymi ich wariantami. Chociaż cena nie musi być tożsama z jakością, to już ten drobny wyznacznik może wskazywać na to, że jedne maseczki FFP3 są po prostu lepsze od drugich. Czym zatem mogą różnić się te pozornie identyczne akcesoria? Patrzeć należy na nie pod dwoma względami.

Pierwszym (i prawdopodobnie najważniejszym) z nich jest samo bezpieczeństwo danej maski, czyli to, jak dobrze zabezpiecza ona przed wirusami, czy ma odpowiednie atesty, z jakich materiałów jest wykonana i na jaki zakres filtracji powietrz pozwala. Informacje o tych parametrach powinny być dostępne w opisie danego produktu, zazwyczaj w specyfikacji podanej przez sprzedawcę. Zawsze przed zakupem powinno się więc z nimi zapoznać, gdyż są kluczowe dla podjęcia właściwej decyzji.

Kolejną, mniej oczywistą kwestią jest komfort danej maseczki FFP3. Jak wiadomo, w niektórych okolicznościach, jak choćby podczas podróży w komunikacji miejskiej, trzeba w takiej maseczce FFP3 spędzić długie godziny. Jeśli akcesorium to nie jest prawidłowo dopasowane, może prowadzić do otarć, bólu głowy i ogólnego braku wygody. Warto więc upewnić się, że wybrany produkt ma odpowiedni rozmiar lub jest wyposażony w pewien zakres regulacji.

Ile zapłaci się za dobre maseczki FFP3?

Cena zawsze stanowi istotne kryterium przy zakupach, a maseczki FFP3 nie są pod tym względem wyjątkiem. Standardowa maseczka FFP3 nie powinna stanowić większego wydatku, gdyż jej cena detaliczna nie przekracza 8 zł. Bardziej zaawansowane wersje, na przykład wyposażone w filtry antybakteryjne i antywirusowe, są nieco droższe, jednak są to maseczki FFP3 wielokrotnego użytku, dlatego stanowią zaledwie jednorazową inwestycję.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej