Strona główna Aktualności Jak stworzyć łazienkę w stylu vintage?

Jak stworzyć łazienkę w stylu vintage?

przez AlejaKobiet.pl

Dzięki takim detalom jak zdobione meble, odrestaurowane akcesoria czy dekoracje znane z dawnych lat możesz przenieść się w czasie. Co łączą w sobie łazienki w stylu vintage? Rustykalne wykończenia z nowoczesną technologią, która jest w nich dobrze ukryta.

Łazienka w stylu vintage, która nawiązuje do dekad ubiegłego wieku, najlepiej wpisze się we wnętrze kamienic z wysokimi pomieszczeniami i większymi oknami. Możesz jednak zaaranżować takie pomieszczenie w nowoczesnym domu czy mieszkaniu. W przypadku małej łazienki unikaj jednak zbyt wielu klasycznych detali, gdyż mogą ją przytłoczyć.

W celu uzyskania pożądanego efektu warto rozważyć 6 poniższych elementów:

Ściany

W łazience w stylu vintage ściany niech będą jasne, proste i wyciszone. Pożądane są ciepłe odcienie – beżowe i pastelowe, które stworzą poczucie spokoju i relaksu. Jednak nie należy się obawiać płytek, które mają ciemne kolory czy wyraziste wzory. Innym rozwiązaniem są łazienkowe panele ścienne z charakterystycznym, ozdobnym obramowaniem. Natomiast odważne osoby mogą w łazience wykorzystać tapetę.

Wanna wolnostojąca

Łazienki vintage wyróżnia subtelna elegancja i nienachalna dekoracyjność. Ciężko sobie wyobrazić pomieszczenie urządzone w tym stylu bez wolnostojącej wanny na nóżkach, która zapewni Ci relaks i wyciszenie szczególnie pod koniec długiego dnia. Zarówno nogi wanny, jak i armatura mogą być w kolorze chromu, złota lub starego złota.

Kabina prysznicowa

Jeśli Twoja łazienka ma mniejszą powierzchnię możesz postawić na retro-prysznic. Strzałem w dziesiątkę będzie wyłożenie ścian kabiny płytkami metro, które w latach 30. XX wieku zaczęły masowo „przemieszczać się” z podziemnych stacji metra do wnętrz domów.

Umywalka na postumencie

Jednak salon kąpielowy to nie tylko wanna czy odpowiednie ściany, gdyż wzrok przyciągnie ozdobna umywalka wsparta na cokole. W przypadku małej łazienki tracimy jednak bezcenne miejsce na przechowywanie pod misą umywalki. Alternatywą może być postawienie umywalki na drewnianej komodzie, którą znajdziesz na strychu u dziadków.

łazienka styl vintage

fot: Atlantic Polska

Meble i dodatki

We wnętrzu łazienki urządzonej w stylistyce vintage mogą znaleźć się meble pierwotnie przeznaczone do salonu czy przedpokoju, które dzięki prostym przeróbkom dopasujesz do tego pomieszczenia. Styl ten podkreślą takie dodatki jak lustro z ozdobną ramą, retro dozownik do mydła, klasyczny wieszak czy wiklinowy koszyczek do przechowywania kosmetyków.

Tradycyjny grzejnik drabinkowy

Wybierz taki, który mimo, iż wygląda klasycznie w środku skrywa nowoczesną technologię – np. sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej czy funkcję, która umożliwia suszenie ręczników, każdego dnia tygodnia o tej samej porze. Szybkie dogrzanie łazienki i wysuszenie ręczników nie będą możliwe bez wentylatora – powinien być on jednak cichy i wyposażony w filtr powietrza.

Wbrew pozorom styl zakorzeniony w przeszłości lubi dowolność oraz swego rodzaju swobodę.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej