Strona główna Aktualności Domowa uprawa wymagających roślin

Domowa uprawa wymagających roślin

przez AlejaKobiet.pl

Niektóre gatunki roślin wymagają specyficznych warunków do wzrostu. Stworzenie takiego mikroklimatu może być niemożliwe w domowych warunkach. Istnieją jednak amatorskie boxy uprawne, które pozwalają na sterowanie temperaturą, wilgotnością powietrza oraz naświetleniem. Growshop oferuje sprzęt do uprawy roślin w pomieszczeniach bez dostępu do światła. Dzięki temu można uprawiać nawet najbardziej wymagające rośliny, które w normalnych warunkach nie kwitną lub szybko usychają.

Growboxy do mieszkania

Już niewielkie mieszkanie może stać się bazą do uprawiania roślin egzotycznych – np. kolekcjonerskich odmian filodendronów lub monster. Growbox pozwala na sterowanie długością dnia i nocy. Odpowiednia ilość godzin ciemności indukuje u niektórych roślin kwitnienie i owocowanie. W ofercie sklepu Growshop znajdują się również specjalne lampy używane do hodowli roślin. Lampa HPS lub LED emituje światło o pożądanej długości, widmo światła przypomina to naturalne, odpowiadające na proces fotosyntezy oraz stymulacji kwitnienia.

Growbox to specjalny pojemnik do domowej uprawy roślin, w którym udaje się ustawić optymalną dla roślin temperaturę. Z tego względu to znakomita mnożarka do roślin. Pozwala rozmnażać gatunki wymagające bardzo wysokiej temperatury do wykiełkowania lub stworzenia korzeni. W Growshopie można nabyć również systemy wentylacyjne – pozwalające sterować wilgotnością powietrza. Dobra wentylacja wzmaga fotosyntezę oraz niweluje ryzyko pojawienia się chorób lub szkodników w uprawach. W gotowych zestawach znajdują się również czujniki wilgotności, mierniki temperatury oraz specjalne lampy.

Hydroponika – zestawy dla początkujących

Uprawa bez podłoża w warunkach domowych to świetne doświadczenie. To jedyny sposób na uprawę żywych roślin ozdobnych, jeśli posiada się alergię na grzyby, które często znajdują się w ziemi ogrodniczej. Growshop jest miejscem, gdzie można zakupić system hydroponiczny do uprawy roślin. Doniczki z pływakami oraz rozsadniki do roślin to niezbędne produkty dla każdego ogrodnika, który pragnie rozpocząć przygodę z uprawą hydroponiczną. Warto zakupić również odpowiednie odżywki, które zadbają o kondycję roślin.

Nawozy, które znajdują się w Growshopie dostarczają roślinom substancji pokarmowych w optymalnych ilościach. To wysokiej jakości odżywki, nawozy naturalne, ale też stymulatory wzrostu, tworzenia korzeni oraz interwencyjne nawozy dolistne. Sklep oferuje również kwalifikowany materiał siewny – to selekcjonowane nasiona warzyw, roślin owocujących oraz gatunków ozdobnych.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej