Strona główna Aktualności Co trzeba mieć na pierwszych zajęciach jogi?

Co trzeba mieć na pierwszych zajęciach jogi?

przez AlejaKobiet.pl

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z zajęć jogi. Ta rosnąca popularność może wynikać z dobroczynnego wpływu ćwiczeń zarówno na ciało, jak i na umysł. Na początku wiele osób nie wie, czy na muszą mieć własną matę oraz jakie spodnie na jogę wybrać. W tym artykule wyjaśnimy, co trzeba mieć ze sobą podczas pierwszych zajęć!

Jaki strój na jogę?

Najważniejszym aspektem wyboru jakiejkolwiek części odzieży do jogi jest wygoda noszenia i swoboda ruchów. Wybierając ubranie należy zwrócić uwagę też na fason oraz materiał. Tkanina powinna być oddychająca, aby umożliwić naturalną cyrkulację powietrza, co bezpośrednio przekłada się na wygodę podczas praktyki. Na jodze wystarczy przylegająca do ciała koszulka (zbyt luźna może być niewygodna w przypadku pozycji odwróconych), a dla kobiet dodatkowo top sportowy.

Buty nie są wymagane – jogę ćwiczy się na boso na specjalnej macie. W chłodniejszych miesiącach cześć osób zabiera ze sobą na salę jednak skarpetki antypoślizgowe. Bluza może przydać się w ostatniej części zajęć, podczas odpoczynku.

Jakie spodnie na jogę będą najlepsze?

Na początek warto wybrać luźniejsze spodnie na jogę, które nie będą blokowały ruchów czy uwierały szwami. Ważne, aby odsłaniały kostki, aby osoba prowadząca mogła kontrolować ułożenie Twoich nóg i ewentualnie poprawić wykonywaną pozycję. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ćwiczyć jogę również w przylegających do ciała legginsach lub szortach – najważniejszy jest Twój komfort i swoboda ruchu.

Co warto wziąć ze sobą na jogę?

Większość szkół jogi posiada swoje maty oraz wszystkie niezbędne akcesoria, które można pożyczyć przed rozpoczęciem zajęć. Dla pewności warto wcześniej zadzwonić i się upewnić. Przyda Ci się z pewnością ręcznik z mikrofibry. Kładzie się go na macie w celach higienicznych, więc powinien być nieco większy. Zawsze można zabrać też butelkę wody, zwłaszcza jeżeli praktyka trwa dłużej niż 1 godzinę.

Podsumowując, na pierwsze zajęcia zapakuj ze sobą ubranie (bluzkę, bluzę, skarpetki i spodnie na jogę), ręcznik i wodę. Jeżeli posiadasz swoją matę możesz ją zabrać, jednak w przypadku większości szkół jogi nie jest to konieczne. Warto być kwadrans przed początkiem praktyki, aby zdążyć, się wyciszyć. Trenerzy zalecają, aby wstrzymać się od jedzenia (przynajmniej ciężkich posiłków) przez mniej więcej 2 godziny przed rozpoczęciem zajęć. Dzięki temu podczas ruchu będziesz poruszać się swobodnie, bez nieprzyjemnego uczucia przytłoczenia w żołądku.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej