Strona główna Aktualności Kosmetyki do twarzy na noc – dlaczego warto je stosować?

Kosmetyki do twarzy na noc – dlaczego warto je stosować?

przez admin

Każdego dnia skóra twarzy jest odsłonięta przez całą dobę i dlatego bardzo mocno narażona na działanie różnych czynników zewnętrznych. Dlatego właśnie krem nawilżający na noc ma szansę zadziałać najlepiej w porze nocnej – choć tak prawdę mówiąc, nie ciemność ani pora chodzenia spać mają na to wpływ, a kilka innych czynników.

Nocą twarz odpoczywa

W ciągu dnia twarz musi zmagać się z wieloma niekorzystnymi czynnikami. To klimatyzacja w pracy, upały lub mrozy na zewnątrz, różnice temperatur, ciągłe dotykanie jej dłońmi, nierzadko brudnymi, kąpiele w chlorowanej wodzie lub w słonym morzu, a nade wszystko – kosmetyki, z których wiele zatyka pory. Gdy kładziemy się spać, wieczornym rytuałem powinno być zawsze dokładne oczyszczenie twarzy, na którą można nałożyć krem nawilżający na noc. Noc to idealna pora dla skóry. Odpoczywa ona w czystej, miękkiej pościeli. Nie jest narażona na ekspozycję na światło, a w sypialni panuje stała temperatura. Nade wszystko jednak – cały organizm w czasie snu wprowadza się w stan uśpienia, wszystkie procesy biochemiczne zachodzą wówczas wolniej, bo jest to czas odpoczynku i regeneracji. W takich warunkach skóra naprawdę może odpocząć!

Procesy regeneracji – krem nawilżający na noc to podstawa

Kremy na dzień mają bardziej właściwości chroniące przed działaniem czynników zewnętrznych, na jakie narażona jest skóra. Z kolei krem nawilżający na noc działa regenerująco, jednocześnie głęboko nawadniając skórę. Poprzez głębokie nawilżenie gliceryną i kwasem hialuronowym woda zatrzymywana jest w komórkach skóry i ma szansę odbudować się jej naturalna bariera ochronna. Oleje pełne kwasów tłuszczowych pomagają zregenerować płaszcz lipidowy skóry, przez co staje się ona bardziej elastyczna i mniej podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Nakładając krem nawilżający wieczorem, należy pamiętać o podstawie pielęgnacji, czyli dokładnym oczyszczeniu skóry. Demakijaż i umycie twarzy żelem, a od czasu do czasu również peeling, pozwolą przygotować skórę jak należy na przyjęcie porcji regenerującego kremu. Kosmetyk ten powinien mieć jednak odpowiednią konsystencję – musi niczym maska przylegać do twarzy, by stopniowo, przez długi czas uwalniać swoje dobroczynne substancje. Jednocześnie nie może pozostawiać śladów na poduszkach ani zatykać porów. Gdy już odnajdzie się idealnie pielęgnujący cerę krem nawilżający na noc, skóra każdego dnia rano jest wypoczęta, świeża i promienna, czyli dokładnie taka, jaka powinna być po dobrze przespanej nocy!

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej