Strona główna Aktualności Dobry sen – jaki materac go zapewni?

Dobry sen – jaki materac go zapewni?

przez admin

Sen jest jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych: ma za zadanie zregenerować organizm i przygotować na kolejny aktywny dzień. Jego nieodpowiednia jakość wpływa na różne aspekty życia i znacząco je pogarsza, zaburzając pracę całego organizmu: od odporności aż po psychikę. Na udany wypoczynek znaczący wpływ ma materac, na którym śpimy. Odpowiednio dobrany potrafi zdziałać cuda. Tylko jaki materac zapewni dobry sen?

Z pianką termoelastyczną

Nazywana jest również pianką visco, “leniwą” lub memory. Tworzywo to reaguje na temperaturę ciała osoby śpiącej – dopasowuje się do przyjętej w czasie snu pozycji, zapewniając całemu ciału solidne podparcie. W efekcie nie powoduje punktowego ucisku, a poprzez to poprawia krążenie krwi. Wszystko to sprawia, że materace z pianką termoelastyczną są niezastąpione jeśli chodzi o odciążenie kręgosłupa, przynoszą mu bowiem niesamowitą ulgę. Mogą używać ich zarówno osoby zdrowe, po zabiegach ortopedycznych jak i dotknięte urazami pleców. Co więcej, materace z pianki termoelastycznej świetnie radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci, dzięki czemu uniemożliwiają rozwój pleśni i roztoczy. Są zatem bardzo higieniczne, niezwykle łatwe do utrzymania w czystości i właśnie dlatego tak często rekomenduje się je alergikom.

Z regulacją stopnia twardości

To ogromne udogodniene, które posiadają tylko materace najlepszych firm, np. SleepMed. Jeden materac w wersji podstawowej może zapewniać nawet 4 różne powierzchnie do snu – wystarczy jednak dokupić dedykowaną im matę kokosową, by wybór zwiększył się aż do 8 opcji! Regulację twardości w materacach SleepMed zapewnia unikalna budowa – skonstruowane są z trzech warstw pianki: wysokoelastycznej o dwóch twardościach i termoelastycznej, która jest ruchoma. Oznacza to, że w dowolnej chwili możemy ją wyjąć i przełożyć na drugą stronę materaca. Poszczególne warianty twardości materacy dedykowane są osobom o różnej masie ciała, preferencjach i potrzebach zdrowotnych.


Z odpowiednią wentylacją

Dlaczego wentylacja w materacu jest tak ważna? Ponieważ swobodny przepływ powietrza ogranicza, bądź nawet uniemożliwia rozwój szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, a także zapobiega gromadzeniu się wilgoci we wnętrzu wkładu. Profesjonalnie wykonane materace, w tym produkty SleepMed, często wykorzystują technologię Airforce, czy metodę wielostrefowego nacinania pianki, dzięki czemu zapewnia maksymalny obieg powietrza. W efekcie wilgoć i ciepło wytwarzane przez ciało w czasie snu odprowadzane są na zewnątrz materaca. Warto zauważyć, że materace wykorzystujące technologię Airforce to doskonała opcja dla osób, którym zależy na wysokiej higienie, komforcie i właściwościach antyalergicznych. Na odpowiednią wentylację materacy ogromny wpływ mają również taśmy 3D wszywane w pokrowce, dzięki którym materace pozostają chłodne i suche. Zastosowanie we wkładach tych dwóch rozwiązań sprawia, że ich wentylacja przebiega na najwyższym poziomie, zwiększając komfort snu i jego jakość.

Z właściwościami prozdrowotnymi

Odpowiednio dobrany materac to istotna kwestia dla regeneracji zwłaszcza osób dotkniętych schorzeniami kręgosłupa i układu krwionośnego – one w szczególności powinny zatroszczyć się o jakość wypoczynku. Najlepszym wyjściem okazuje się być zakup materaca medycznego – takiego, który posiada stosowny certyfikat. Produkty tego typu bardzo często wzbogacone są o opisaną wyżej technologię Airforce czy piankę termoelastyczną. Wszystko po to, by zagwarantować odpowiedni przepływ krwi i podparcie kręgosłupa. Co istotne, wspomniane wcześniej materace medyczne SleepMed wykazują również właściwości przeciwodleżynowe. Dla osób schorowanych sen często bywa problematyczny: a to ze względu na niski komfort spowodowany przez rozmaite dolegliwości, innym razem za sprawą źle dobranego materaca – najczęściej bez certyfikatu medycznego.

Dobry wypoczynek to kwestia kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania organizmu w stanie czuwania. Jest istotny tak samo dla zdrowia osób zdrowych, jak i dotkniętych schorzeniami kręgosłupa czy układu krwionośnego. Rola materaca bywa czasem niedoceniana. Warto mieć jednak świadomość, jak wiele od niego zależy i jak powinien być skonstruowany, aby dobrze spełniać swoją rolę, czyli zapewnić dobry sen.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej