Strona główna Aktualności Pielęgnacja cery trądzikowej – higiena cery problematycznej

Pielęgnacja cery trądzikowej – higiena cery problematycznej

przez admin

Higiena cery problematycznej to coś więcej niż pielęgnacja z wykorzystaniem nowoczesnych preparatów. Aby kosmetyki spełniły swoją rolę, musimy zadbać o prawidłową higienę skóry i przygotować ją do dalszych zabiegów.

Codzienna pielęgnacja skóry trądzikowej

Codzienna pielęgnacja cery trądzikowej składa się z kilku elementów. Pierwszym z nich jest dokładny demakijaż skóry. Bez względu na to czy robimy delikatny makijaż, czy nakładamy grubszą warstwę pokładu i pudru, nie powinniśmy zapominać o zmyciu makijażu pod koniec dnia lub po powrocie do domu.

W przypadku cery trądzikowej najlepiej nie nosić makijażu zbyt długo – nawet dobrze dobrane kosmetyki mogą po dłuższym czasie zapychać, powodując powstawanie nowych wyprysków. Do oczyszczania twarzy używamy delikatnych preparatów, które nie wymagają tarcia płatkiem kosmetycznym po skórze.

Bardzo dobrym zamiennikiem tradycyjnych płynów do demakijażu są olejki oczyszczające, które nie tylko rozpuszczają makijaż, ale także sebum. Pielęgnacja to absolutna podstawa.

Pielęgnacja zrównoważona

Wbrew pozorom więcej nie zawsze znaczy lepiej. Sprawdza się to także w przypadku cery trądzikowej, która potrzebuje zdecydowanego oczyszczenia jednak nie częściej niż dwa razy w ciągu dnia.

Zbyt częste mycie skóry przy pomocy pianek czy żeli może doprowadzić do jej przesuszenia, a w rezultacie – zwiększenia wydzielania sebum. Pielęgnacja cery nie może być zbyt intensywna.  Analogicznie powinniśmy zrezygnować ze zbyt ciężkich kosmetyków, które zatykają pory. Niestety, większość podkładów drogeryjnych nie nadaje się do cery trądzikowej. Dobrą alternatywą są delikatne kremy BB, które ujednolicają skórę, nie tworząc przy tym efektu maski.

Przed wyborem odpowiedniego kosmetyku należy sprawdzić jego skład i odrzucić wszystkie produkty, w których składzie znajduje się parafina lub oleje mineralne. Rezygnacja z ciężkich podkładów nie oznacza gorszego wyglądu. Aby zamaskować zmiany trądzikowe, wystarczy sięgnąć po punktowy korektor antybakteryjny, który nie tylko ładnie zatuszuje niedoskonałości, ale też pomoże w ich zwalczaniu.

Pielęgnacja ponad wszystko

Na sam koniec przedstawimy kilka zasad, które powinny być bezwzględnie przestrzegane przez wszystkie osoby zmagające się z problemem trądziku.

Pielęgnacja cery– podstawowe zasady:

  • nigdy nie wyciskaj i nie rozdrapuj wyprysków
  • nie dotykaj skóry twarzy w ciągu dnia
  • zawsze umyj ręce przed wykonaniem zabiegów pielęgnacyjnych
  • postaw na minimalizm, korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych kosmetyków
  • wykonuj regularne zabiegi oczyszczające.

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej