Strona główna Aktualności Szafki cargo, czyli efektywne przechowywanie w kuchni

Szafki cargo, czyli efektywne przechowywanie w kuchni

przez AlejaKobiet.pl

Dawno minęły czasy, w których każde gospodarstwo domowe miało do dyspozycji spiżarnię. Współczesne mieszkania są mniejsze od dawnych domów, a domowników chętnych do biesiadowania niekoniecznie jest mniej. Z tego powodu efektywne wykorzystanie powierzchni w kuchni stało się kluczowe dla sprawnego, codziennego funkcjonowania.

Szafka szafce nierówna, czyli o przewagach szafek cargo

Głównym centrum przechowywania w kuchni jest lodówka, ale jest wiele produktów (mąki, makarony, kasze, ryże etc), które nie wymagają niskiej temperatury. To samo dotyczy wielu produktów w słoikach czy butelkach (dżemy, ketchupy, musztardy, kremy do pieczywa etc). Często „lądują” one gdzieś w szufladach lub z tyłu szafek kuchennych…a kiedy ich potrzebujemy okazuje się, że są po terminie przydatności do spożycia.

Szafki cargo, czyli szafki. w których produkty spożywcze oraz urządzenia AGD są umieszczane na półkach lub w koszach oraz wysuwane dzięki prowadnicom to propozycja, która umożliwia natychmiastowy dostęp do produktu, którego potrzebujemy w danej chwili bez konieczności schylania się i grzebania głęboko w szafkach.

szafka cargo

Inną przewagą szafek cargo jest to, że mamy do nich dostęp z obydwu stron, dzięki czemu produkty są łatwiejsze do znalezienia i wyjęcia. Obustronny dostęp ułatwia również utrzymanie czystości i organizację przestrzeni.

Szafka cargo i lodówka, czyli spiżarnia we współczesnym mieszkaniu.

Szafki cargo sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Gdy projektujemy kuchnię „od zera” to wysoka szafka cargo sprawdzi się tuż obok lodówki. W ten sposób automatycznie powstaną nam 3 strefy kuchenne: przechowywanie produktów (lodówka + szafka cargo), obszar roboczy (blat + kuchenka) oraz strefa zmywania (zlew).

W tym artykule używamy sformułowania „szafka cargo” choć równie dobrze może być to „szafa cargo”, która będzie na tyle szeroka, aby pomieścić duże garnki, prodiż czy wolnowar. Gdy potrzebujemy przestrzenie na tego typu urządzenia najlepiej sprawdzi się podblatowa szafka cargo.

Dla każdego….inny wymiar

Szafki cargo zyskują na popularności również dlatego, że niezależnie od rozmiaru szafki możemy znaleźć kosz cargo w pasującym rozmiarze – te najwęższe przeznaczone są do szafek 15 lub 20- centymetrowych. Gdy myślimy o szafie cargo to w środku zmieści się 5 (wysokość 170 cm) lub 6 (wysokość 210 cm) koszy).

Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej