Strona główna Aktualności Peeling przyjacielem młodości

Peeling przyjacielem młodości

przez admin
Peeling (inaczej eksfoliacja) jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na złuszczeniu martwych komórek naskórka. Dzięki niemu poprawia się stan i wygląd skóry. Jeśli zatem chcemy na dłużej zachować młodzieńczy wygląd, pamiętajmy, by regularnie go stosować.
Zabieg ten ma na celu nie tylko poprawę kondycji skóry, ale także przygotowanie jej na inne zabiegi pielęgnacyjne. Należy bowiem pamiętać, że usunięcie martwych komórek pozwala na dokładniejsze wniknięcie składników aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych, a także przygotowuje skórę do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, np. face liftingu.
Rodzaje zabiegów
Ze względu na zastosowaną metodę rozróżniamy peeling mechaniczny i chemiczny. Zabieg mechaniczny polega na fizycznym usunięciu warstwy rogowej i wykonuje się go przy użyciu np. ciekłego azotu, dwutlenku węgla czy podtlenku azotu. Odmianą peelingu mechanicznego jest mikrodermabrazja, polegająca na precyzyjnym usuwaniu kolejnych warstw przy użyciu specjalnych urządzeń. Ze względu na zastosowany przyrząd i preparaty rozróżniamy mikrodermabrazję diamentową, korundową i tlenową. Diamentowa przeznaczona jest dla skóry alergicznej i wrażliwej. Korundowa wykonywana jest z zastosowaniem kryształków tlenku glinu. Przy problemach z głębokimi zanieczyszczeniami skóry przeprowadza się mikrodermabrazję tlenową, która doskonale oczyszcza i przeciwdziała stanom zapalnym skóry.
Peeling kawitacyjny jest odmianą zabiegu mechanicznego przeprowadzanego z zastosowaniem ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Efektem są odbudowa komórkowa, usunięcie zwapnień oraz oczyszczenie skóry.
Peeling chemiczny wykorzystuje zwykle naturalne kwasy owocowe AHA, kwas glikolowy lub trój chlorooctowy. Dzięki nim pobudzona zostaje produkcja elastyny i kolastyny. Zaletą tej metody jest jej delikatność, wskazana szczególnie przy cerze naczyniowej i wrażliwej.
Zalety peelingu
Zabieg można przeprowadzić nie tylko na skórze twarzy, ale również szyi, dekolcie oraz dłoniach. Dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka zdecydowanie poprawia się kondycja skóry. Znikają przebarwienia, wyrównuje się koloryt. Peeling pobudza odbudowę komórkową oraz aktywuje produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Ponadto zabieg uaktywnia procesy regeneracyjne. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż dzięki temu skóra odzyskuje młodzieńczy, świeży wygląd i redukcji ulegają zmarszczki. Złuszczanie naskórka zapobiega zamykaniu porów, co z kolei hamuje powstawanie zaskórników. Jest to o tyle ważne, że wszelkie zanieczyszczenia mogą prowadzić do powstawania stanów zapalnych. Peeling nie tylko spłyca zmarszczki, ale również przyczynia się do redukcji blizn. Odsłonięta, nowa warstwa skóry lepiej wchłania wszelkiego rodzaju preparaty przeciwzmarszczkowe, dzięki czemu ich skuteczność jest zdecydowanie większa i szybciej można osiągnąć oczekiwane efekty. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie www.drchecinski.pl.
Aby peeling był skuteczny, istotna jest systematyczność. Zaleca się regularne przeprowadzanie zabiegów, a niewątpliwie skóra pozostanie świeża i odmłodzona.
Alejakobiet.pl

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej