Strona główna Aktualności Peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny

przez admin
Peeling to podstawa efektywnego nawilżenia skóry. Po złuszczeniu martwego naskórka, odsłania się zdrowa i nowa, która aktywnie pochłania substancje odżywcze. Dodatkowo jest gładka, pozbawiona sebum i ma zmniejszone niedoskonałości. Naczyniowej, suchej i wrażliwej poleca się peeling enzymatyczny.
 
Enzymatyczny, czyli delikatniejszy
Peeling enzymatyczny jest delikatniejszy niż tradycyjny ziarnisty, ponieważ nie ma drobinek ścierających, które mogą podrażniać suchą i wrażliwą skórę. Zawarte w nim enzymy roślinne, głównie bromelaina (z ananasa) i papaina (z papai), rozpuszczają warstwę rogową naskórek – wnikają w skórę i rozpuszczają połączenia między komórkami. Peeling enzymatyczny jest też polecany osobom z cerą naczyniową, ponieważ jest łagodny i nie powoduje pękania naczynek. Sprawdza się w pielęgnacji cery ze skłonnościami do zaczerwienień. Czasem po nałożeniu na wrażliwą skórę powoduje podrażnienia, które po kilku godzinach znikają. Dodatkowo enzymy łagodzą i koją stany zapalne i pomagają w gojeniu.
Peeling enzymatyczny nakładamy, tak jak maseczkę, na oczyszczoną wcześniej skórę twarzy: przemycie ciepłą wodą i tonikiem lub zrobienie „parówki”, która rozszerza nasze pory. Nie wcieramy kosmetyku, wystarczy nałożyć warstwę. Gdy stężenie enzymy jest duże, trzymamy peeling maksymalnie do 3 minut, a przy mniejszym stężeniu nawet kilkanaście. Możliwe jest przetrzymanie go na noc, ale tylko przy odpowiedniej zawartości enzymu. Rano skóra jest wypoczęta, wygładzona, ze zmniejszonymi porami i niedoskonałościami. Przed nałożeniem peelingu przeczytajmy dokładnie instrukcję na opakowaniu preparatu. Po określonym czasie zmywamy go letnią wodą. Potem wklepujemy krem nawilżający.
Naturalny peeling
Do peelingu enzymatycznego wykorzystamy gotowe kosmetyki enzymatyczne. Można go też przygotować w domu. W walce ze zrogowaciałym naskórek, aby uzyskać czystą i świeżą cerę pomaga limonka: przetnij owoc na pół i wymasuj pod prysznicem w skórę, omijając okolice twarzy i oczu. Do masażu możemy wykorzystać również wyciśnięty sok z limonki. Dzięki zawartym w nim enzymom, rozkładającym martwy naskórek, mamy zdrową i gładką skórę. Jednak najbardziej skuteczny i efektywny jest peeling w formie sproszkowanej, ponieważ w środowisku wodnym enzymy się rozkładają. Dlatego proszek łączy się z ciepłą wodą dopiero przed zabiegiem.
Każdy rodzaj skóry wymaga nieustannej regeneracji. Cykl odnowy trwa 28 dni i kończy się obumarciem warstwy rogowej naskórka. Peeling naturalnie go wspiera.
Wioleta Nowicka

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Zostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej