Strona główna Aktualności Biust a odchudzanie

Biust a odchudzanie

przez admin
Pulchne policzki, pełne uda, „oponka” w talii – niejedna z nas narzeka na nadmiar kilogramów w danej partii ciała. Odchudzając się liczymy na to, że stracimy tu i ówdzie więcej, zachowując przy tym ten sam rozmiar i kształt biustu. Niestety zrzucanie tkanki tłuszczowej w wybranych części ciała nie jest możliwe, tracimy ją bowiem równomiernie z całej powierzchni ciała. Paradoksalnie różnice widać najbardziej w miejscach, w których byłyśmy najszczuplejsze, między innymi na twarzy oraz w okolicach biustu. Ponieważ skóra na biuście jest niezwykle cienka i delikatna, natychmiastowo reaguje na wszelkie zmiany, a w tym na wahania wagi. Jeśli planujemy odchudzanie, pomyślmy wcześniej o naszym biuście.

Odrobina gimnastyki

Wyważona dieta i odpowiednie odżywianie jest kluczem do pięknego ciała, a zatem i do idealnego biustu. Starajmy się nie tyć, ani chudnąć zbyt gwałtownie, ponieważ negatywnie odbije się to na naszych piersiach. Każda, nawet najmniejsza zmiana wagi może pozostawić swoje niepożądane efekty. Dlatego tak ważne jest przy stosowaniu wszelkich diet działanie od zewnątrz. Jak wiadomo, piersi są pozbawione mięśni, tworzą je jedynie tkanka tłuszczowa oraz gruczoły mleczne. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom poprawimy ich kształt. Ponieważ biust podtrzymywany jest przez mięśnie klatki piersiowej i ramion, należy stosować gimnastykę, która pozwoli je wzmocnić. Oto parę wskazówek:

1. Rób tradycyjne pompki.  
2. Złóż ręce przed sobą, łokcie ułóż w bok, a następnie silnie napieraj na siebie dłońmi.
3. Spleć dłonie z tyłu głowy. Wyprostuj plecy i przesuń łokcie odrobinę w tył tak, aby rozciągnąć mięśnie klatki piersiowej. Napinaj i rozluźniaj mięśnie.
4. Stań prosto, wciągnij brzuch. Wyprostuj ręce i energicznie poruszaj wyprostowanymi ramionami raz w przód, raz w tył.

Seans w domu lub w gabinecie

By zachować jędrną i elastyczną skórę na biuście, warto dodatkowo ją nawilżyć oraz odżywić, zwłaszcza, jeśli pragniemy zrzucić więcej kilogramów. W drogeriach odnajdziemy całe półki kremów przeznaczonych do pielęgnacji biustu i dekoltu. Wybierzmy te, które pozwolą wzmocnić napięcie skóry. Pamiętajmy, aby stosować je codziennie, wmasowywać zawsze zaczynając od strony pachy, na dekolcie kończąc.

Najlepszych efektów możemy spodziewać się po specjalnym seansie dla biustu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Przeprowadzony zabieg pomoże przywrócić utraconą w trakcie odchudzania sprężystość skóry, wzmacniając napięcie mięśni okalających piersi. Podobno już po pierwszym zabiegu biust prezentuje się znacznie atrakcyjniej.

Z pewnością dbając o biust trzeba pamiętać o wielu szczegółach jednocześnie. Prawidłowa dieta w połączeniu z ćwiczeniami oraz pielęgnacją kosmetyczną, a także troska o dobrą bieliznę i odpowiednią wyprostowaną postawę z pewnością przyniosą pożądane efekty.

Patrycja Bednarek
    

Zasubskrybuj I bądź na bieżąco


Mogą Cię zainteresować

Pozostaw komentarz

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu poprawy komfortu użytkowania. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko temu, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuję Czytaj więcej